Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Silesia City Center z ładowarką dla samochodów elektrycznych

Silesia City Center z ładowarką dla samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne, również w Polsce. Ich ilość na ulicach naszego kraju wciąż nie jest zbyt duża, ale można dostrzec pojedyncze egzemplarze. Wraz ze wzrostem popytu konieczne są inwestycje w potrzebną infrastrukturę ładującą.

Silesia City Center to jeden z popularniejszych centrów handlowych na Śląsku. Codziennie robią tam zakupy tysiące mieszkańców regionu – niewykluczone, że część z nich przyjeżdża samochodem elektrycznym. Galeria handlowa wychodzi takim klientom naprzeciw, uruchamiając darmową (jak na razie) ładowarkę dla pojazdów elektrycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba, która przyjechała na zakupy, może w międzyczasie naładować swój samochód.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

„Dbałość o środowisko naturalne i podążanie za nowymi technologiami jest dla nas bardzo ważne. Zdajemy sobie sprawę, że wśród naszych klientów są osoby posiadające samochody elektryczne, dlatego uruchomiliśmy stację ładowania tego typu pojazdów. Jest ona czynna całą dobę. Przez najbliższe kilka miesięcy będzie można korzystać z niej bezpłatnie” – powiedziała Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

Uruchomione stanowisko ładowania jest uniwersalne – obsługuje wszystkie popularne typy gniazd ładowania. Jednocześnie z ładowarki mogą korzystać trzy pojazdy elektryczne.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.