Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sir David Attenborough w imieniu nas wszystkich

Sir David Attenborough w imieniu nas wszystkich

Wielka Brytania jest gospodarzem konferencji ONZ poświęconej zmianom klimatycznym COP26. Wydarzenie odbędzie się w listopadzie tego roku w Glasgow, a jego „rzecznikiem społecznym” (people’s advocate) został Sir David Attenborough.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Zjednoczeni wobec problemów

Słynny biolog i popularyzator wiedzy przyrodniczej, David Attenborough przemówi do światowych liderów i opinii publicznej przed i podczas COP26 w listopadzie. Attenborough zabierze głos w czasie najważniejszych wydarzeń międzynarodowych w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, w tym szczytu G7 w Kornwalii w czerwcu. Będzie tłumaczył, dlaczego działania klimatyczne mają znaczenie.

Jestem zaszczycony, że powierzono mi rolę „rzecznika społecznego”. […] Epidemia pokazała nam, jak ważne jest osiągnięcie porozumienia między narodami, jeśli mamy rozwiązać takie ogólnoświatowe problemy. Ale problemy, które czekają nas w ciągu najbliższych 5-10 lat są jeszcze większe. Niezwykle ważne jest, aby te spotkania w Glasgow zakończyły się sukcesem i narody w końcu się zjednoczyły, aby rozwiązać paraliżujące problemy, przed którymi stoi obecnie światpowiedział David Attenborough.

Ostatnia nadzieja

W czasie spotkania COP26 w Glasgow przedstawiciele krajów z całego świata będą omawiać swoje plany przeciwdziałania zmianom klimatycznym, ale większość uwagi zostanie skupiona na ważnych rozmowach między przywódcami.

COP26 jest naszą ostatnią nadzieją na ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C. Brak działań grozi katastrofą, jakiej świat nie widział – powiedział Alok Sharma, przewodniczący konferencji i dodał: Zmiana klimatu jest największym zagrożeniem dla ludzkości. Następna dekada będzie decydująca, jeśli chodzi o ograniczenie globalnych emisji na tyle, aby uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych. Dlatego cieszę się, że mogę współpracować z Sir Davidem, bohaterem naszego kraju i naszej planety, aby zainspirować działania przed COP26.

Źródło: gov.uk/government/news, fot. autorstwa Department of Foreign Affairs and Trade, CC BY 3.0

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.