Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Skarper – nakładka, która zmienia każdy rower w elektryczny

skarper

Skarper – nakładka, która zmienia każdy rower w elektryczny

Skarper pozwala przekształcić dowolny rower z hamulcem tarczowym w rower elektryczny. Wystarczy wymienić tylko tylną tarczę. Jak to działa?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Zamień swój rower w elektryczny

Twórcy Skarper zaprojektowali pełną skrzynię biegów w przestrzeni tylnego hamulca tarczowego. Przed włączeniem napędu elektrycznego, urządzenie działa jak zwykły napęd. Wystarczy jedno kliknięcie aby włączyć dodatkową moc. Skarper po życiu łatwo się odpina i można naładować go w domu jak każde inne urządzenie.

Projekt promuje Sir Chris Hoy − brytyjski kolarz, multimedalista mistrzostw świata i  sześciokrotny złoty medalista olimpijski.

Technologia Skarper to game-changer. Elektrycznie rowery nie muszą być nieporęczne i ciężkie. Dzięki Skarper każdy może mieć teraz wydajny i dopasowany do potrzeb rower elektrycznytwierdzi Chris Hoy. 

Jak to działa?

Zaletami tej technologii jest możliwość dopasowania jej do każdego typu i modelu roweru z hamulcem tarczowym oraz stosunkowo nieduża waga – 3,3 kg. Ogniwa litowe o pojemności (202Wh) zapewniają zasięg do 60 km przy pełnym naładowaniu, które zajmuje 2,5 godziny. 30 min ładowania pozwala pokonać 15-20 km. Sercem napędu jest bezszczotkowy silnik o mocy 250W i wysokim momencie obrotowym (50 Nm).

Software urządzenia to energooszczędny DynamicClimb – algorytm wykorzystujący zestaw bezprzewodowych czujników, który mierzy moc i nachylenie drogi, a także monitoruje parametry jednostki napędowej.

źródło i zdj. główne – skarper.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.