Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Solaris z rekordowym zamówieniem na trolejbusy dla Genui

Solaris z rekordowym zamówieniem na trolejbusy dla Genui

Solaris z rekordowym zamówieniem na trolejbusy dla Genui

Przewoźnik AMT Genova zawarł z firmą Solaris rekordowe zamówienie na dostawę aż 112 sztuk 18-metrowych trolejbusów. Solarisy Trollino 18 wyposażone w technologię IMC zostaną dostarczone do nadmorskiej Genui we Włoszech. Wartość kontraktu przekracza 100 milionów euro.

Reklama

Włoski przewoźnik AMT Genova (Azienda Mobilità e Trasporti SpA) dokonał imponującego zakupu 112 przegubowych Solarisów Trollino 18. To jedno z największych jednorazowych zamówień na przegubowe trolejbusy w dotychczasowych realizacjach producenta. Wartość kontraktu przekracza 100 milionów euro.

Oprócz tradycyjnego napędu elektrycznego, trolejbusy dla Genui dodatkowo zostaną wyposażone w baterie trakcyjne, dzięki którym pojazdy będą mogły pokonać znaczny dystans bez konieczności podłączenia do trakcji. Energia w bateriach uzupełniana będzie zarówno w czasie postoju, jak i w trakcie jazdy i pobierana z sieci trakcyjnej za pomocą technologii In Motion Charging (IMC).

Na uwagę zasługuje planowanie komunikacji miejskiej w Genui. Obecnie miasto podejmuje zdecydowane kroki w celu ulepszenia infrastruktury transportu publicznego. Wyrazem tego jest najnowsze zamówienie na trolejbusy Solaris oraz inwestycja w budowę nowej linii trolejbusowej. Przedsięwzięcia te są elementem szerszego planu włoskiego przewoźnika, przewidującego przejście na całkowicie elektryczną flotę miejską do 2025 roku.

Źródło: informacja prasowa

Fot. Solaris Bus & Coach

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.