Sopot chce ograniczyć produkcję odpadów plastikowych

Sopot rozpoczyna kampanię “Sopot naturalnie”. Projekt ma na celu ograniczenie produkcji odpadów, w szczególności plastikowych. Władze miasta zachęcają do segregacji śmieci, picia sopockiej kranówki oraz ograniczenia marnowania żywności.

Urzędnicy obliczyli, że każdego dnia na sopockim rynku zużywa się 10 tysięcy foliowych torebek, a każda z nich jest używana przez 25 minut. – Wystarczy, aby każdy przyszedł po zakupy na rynek z własnymi materiałowymi woreczkami wielokrotnego użycia. Zacznijmy walkę ze zmianami klimatu od siebie – zaapelował sopocki magistrat.

Kampania “Sopot naturalnie”

Kampania “Sopot naturalnie” to kolejne działanie podjęte przez władze Sopotu w kierunku poprawy środowiska naturalnego. W kwietniu tego roku zakazano używania plastikowych naczyń na terenie miejskich instytucji oraz podczas organizowanych przez miasto imprez. Plastikowe butelki z wodą zamieniono na szklane karafki i dystrybutory z sopocką kranówką.

W ramach kampanii miasto zaplanowało szereg konkursów i akcji, w których można wygrać ekologiczne gadżety. Na terenie miasta znajdują się plakaty promujące. We wrześniu planowane są pikniki oraz publikacja poradników dla mieszkańców, przedsiębiorców i osób z branży turystycznej. Powstanie również blog na Facebooku o tematyce ekologicznej.