SSE poszukuje zespołu dronów

Irlandzki deweloper i operator instalacji wiatrowych, SSE Renewables, poinformowała, że rozpoczyna proces poszukiwania firmy, która zajęłaby się inspekcją morskich turbin wiatrowych z pokładów bezzałogowych pojazdów latających. Inspekcja obejmować ma m.in. badanie stanu łopatek wiatraków.

Przetarg podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje jedynie badanie instalacji off-shore i wyceniona została na 310 tysięcy funtów. W ramach usług przyszły operator dronów na zgłaszać do SSE wszystkie odnalezione awarie: informować o ich przyczynie, wielkości, lokalizacji i o tym, jak poważne jest to uszkodzenie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Kontrakt w ramach pierwszej części przetargu podpisany ma zostać na trzy lata z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Druga część przetargu wyceniona została na 7,5 miliona funtów i obejmować ma inspekcję łopatek wiatraków na wodzie i lądzie, wliczając w to dostarczanie dokumentacji fotograficznej tych elementów wiatraków. W tym przypadku kontrakt także trwać ma trzy lata z możliwością przedłużenia do pięciu.

SSE szacuje, że do każdej części przetargu stanie od trzech do piętnastu firm. Zainteresowane firmy mają czas do 20 lutego bieżącego roku na przedstawienie swoich ofert.