1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Stacja szybkiego ładowania w malowniczym krajobrazie. Audi charging hub zawitało do czwartego miasta na świecie

Stacja szybkiego ładowania w malowniczym krajobrazie. Audi charging hub zawitało do czwartego miasta na świecie

Audi ma już swoje centra szybkiego ładowania – charging hub w Norymberdze, Berlinie i Zurychu. Tym razem przyszła kolej na Austrię, a konkretnie Salzburg. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Audi charging hub stanęło w Salzburgu

Tuż obok nowej stacji ładowania Audi w Austrii znajduje się MOONCITY, czyli salzburskie centrum kompetencji i doświadczeń w zakresie nowej i elektrycznej mobilności. Nowa instalacja została wkomponowana w malowniczy krajobraz miasta.

H5CDMkFmdNAqs8Ygo4lTy6mwnYyuZ9Z4caFnEBjmUdXlmcIq95v501UrByXh M 2531VAAr3BKJTlAqeY1VCQKsGwjut4SzqIECzXWDbJTd DeuwdAzX3 M79Q6ku79ZOoi3s3jLMSZVYdEY6yRKPyY

Stacja szybkiego ładowania w malowniczym krajobrazie. Audi charging hub zawitało do czwartego miasta na świecie. Źródło:audi-mediacenter.pl

– Szybka rozbudowa infrastruktury ładowania w Europie i na świecie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu elektromobilności. Postrzegamy to jako wspólne zadanie dla polityki i przemysłu. Audi charging hub to nasz sposób na uzupełnienie publicznej infrastruktury ładowania mówi prezes zarządu AUDI AG Markus Duesmann.

Zalety Audi charging hub 

Audi charging hub różni się od wielu innych stacji szybkiego ładowania tym, że nie wymaga połączenia średniego napięcia. Jak przekonuje producent koncepcja opiera się na „kostkach ładowania” – modułowych kontenerach, które zawierają zregenerowane akumulatory litowo-jonowe (akumulatory drugiej generacji) pozyskane ze zdemontowanych pojazdów rozwojowych Audi. Konstrukcja ta zmniejsza obciążenie lokalnej sieci energetycznej, a dodatkowo centrum ładowania nie wymaga rozbudowanej, kosztownej infrastruktury.

Nowa instalacja w Salzburgu ma cztery punkty ładowania z jednostką buforową, która umożliwia ciągłe ładowanie z mocą do 320 kW w każdym z nich, nawet jeśli wszystkie są używane w tym samym czasie. Przy pełnej wydajności, gdy wszystkie cztery punkty ładowania są używane jednocześnie, każdy punkt ładowania może zawsze dostarczyć 320 kW.

QIQ8SkAXLV9xTJkW0KRpwTEig0KY731huZOEwJK29BWGP1w EiVJRlBnV skD1Z0WcAPousKotj64lsDPWiqGvWX0j2E0O0oyvWSmjE70coRLPIw5x3Z8ExFztJ0tbVaL5IZMGsvb3 o5nO7ChPoo2k

Stacja szybkiego ładowania w malowniczym krajobrazie. Audi charging hub zawitało do czwartego miasta na świecie. Źródło:audi-mediacenter.pl

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że mogą z niego skorzystać również kierowcy innych marek samochodów elektrycznych, wyposażonych w port ładowania CCS. ABy nie czekać na wolne stanowisko, można je zamówić za pośrednictwem aplikacji myAudi.

Źródło i Fot: audi-mediacenter.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.