Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Świetna informacja dla kierowców! Biedronka udostępnia na swoich parkingach stacje ładowania elektryków

Świetna informacja dla kierowców! Biedronka udostępnia na swoich parkingach stacje ładowania elektryków

Biedronka planuje już w tym roku postawić co najmniej 150 stacji ładowania samochodów elektrycznych przy swoich sklepach. Do końca 2024 roku pojawi się ich aż 1800 w 600 lokalizacjach. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Stacje ładowania elektryków pod sklepami Biedronka

Biedronka poinformowała, że pierwsze dwie stacje ładowania elektryków zostały uruchomione 11 lipca br., w Warszawie przy ulicach Sytej i Pałacowej. Za instalację urządzeń odpowiada firma Powerdot.

Biedronka na swojej stronie internetowej przekazała, że jeszcze w tym roku powstanie co najmniej 150 tego typu urządzeń. Wszystkie na parkingach przy znanych supermarketach. 

dxvyod6dzkHLzrnJxGSqgN5yQarm7VOawnASOw 7sDJkY1sg3NPq3

Każda zamontowana stacja dostępna przy sklepach sieci Biedronka będzie dysponować mocą 120 kW. Oznacza to, że elektryki z baterią o pojemności 50 kWh będą w stanie naładować się w czasie ok. 20-30 minut. 

Biedronka stawia na elektromobilność 

Stacje ładowania elektryków przy sklepach Biedronka będą rozmieszczone w całym kraju. Co więcej logistyka tego projektu ma umożliwić poruszanie się pojazdów elektrycznych po polskich drogach, tylko korzystając z ładowarek przy znanych supermarketach. 

– To kolejne pole, na którym Biedronka jest pionierem w Polsce, rewolucjonizując ogólnopolską sieć ładowania elektryków. Dzięki naszej skali i obecności w każdym zakątku Polski, zaświecimy kolejne jasne punkty na polskiej mapie elektromobilności, już nie tylko w wielkich miastachmówi Paweł Stolecki, członek zarządu i dyrektor operacyjny sieci Biedronka.

Inwestorem stacji ładowania przy sklepach jest Powerdot. Firma będzie również odpowiedzialna za ich funkcjonowanie od strony sprzedaży energii, obsługi płatności oraz oprogramowania, a do dyspozycji klientów będzie całodobowe centrum wsparcia.

– Celem projektu jest udostępnienie infrastruktury do ładowania dla każdego, tj. mieszkańców zarówno małych, jak i dużych miejscowości, a także wypełnienie rynkowej niszy, jaką jest niedobór ładowarek o dużej mocy, powyżej 100 kW. Projekt wpisuje się w ideę „destination charging”, tj. ładowania samochodu przy okazji wykonywania codziennych obowiązkówwyjaśnia Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Źródło: biedronka.pl

Fot głów: biedronka.pl, Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.