1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Świętokrzyskie liderem „Czystego Powietrza”. Podpisano już 5 tys. umów

Świętokrzyskie liderem „Czystego Powietrza”. Podpisano już 5 tys. umów

Ponad 7 tysięcy wniosków i pięć tysięcy podpisanych umów. Tak przedstawia się realizacja programu „Czyste Powietrze” przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Wynik ten czyni województwo świętokrzyskie liderem rządowego programu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

– Jesteśmy młodym małżeństwem. Rozbudowujemy swój dom i dlatego chcemy skorzystać z dofinansowania od państwa na ten cel. Pieniądze przeznaczymy na wymianę źródła ciepła, elewację, wymianę okien i drzwi, czyli  docieplenie budynku – poinformował podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez WFOŚiGW w Kielcach Robert Borek, pięciotysięczny beneficjent programu w województwie świętokrzyskim. 

Okazuje się, że świętokrzyskie jest nie tylko krajowym liderem w kwestii podpisywania umów w ramach rządowego programu, ale także znajduje się w ścisłej czołówce pod względem liczby przyjętych wniosków. Tych jest już ponad 7 tysięcy. – Nie jesteśmy dużym województwem, a znajdujemy się w czołówce. Świadczy to o tym, że nasi mieszkańcy interesują się ekologią i chcą skorzystać z tego programu. Staramy się go też zmieniać, aby ułatwić dostęp i uprościć program – komentuje Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

 – Możemy robić konferencje na temat tego, jak szkodliwy jest smog, ale one same niczego nie zmienią. To właśnie działania ludzi pracujących w funduszu zmieniają tę rzeczywistość i pozwalają jak najszybciej wprowadzić zmiany korzystne dla beneficjentów – zaznacza Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski, komentujący kwestię świadomości społecznej związnej z niską emisją.

Dotychczas wszyscy beneficjenci programu otrzymali łącznie już niemal 29 milionów złotych.

źródło: em.kielce.pl

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.