System płatności za ładowanie pojazdów elektrycznych dla każdego. Nexity z nową usługą

Nowa funkcjonalność w usługach Nexity umożliwia wszystkim właścicielom pojazdów elektrycznych realizowanie płatności za ładowanie w czasie rzeczywistym. Usługę spółka inauguruje z jednym ze swoich partnerów w rozwoju elektromobilności – firmą innogy Polska.

Nowa funkcjonalność w usługach Nexity umożliwia każdemu kierowcy skorzystanie z publicznej stacji ładowania w dwóch formatach: dla użytkowników niezarejestrowanych i dla zarejestrowanych. 

Nexity – system płatności za ładowanie pojazdów elektrycznych

Użytkownicy niezarejestrowani w platformie mogą skorzystać z usługi Nexity DirectPay, a zarejestrowani z “Pay-as-you-go”. Natomiast firmy i instytucje mogą korzystać z usługi w oparciu o model “Post-paid”, który pozwala na cykliczne rozliczanie transakcji, np. raz w miesiącu. Płacić można w złotówkach lub euro, a faktury wystawiane są w czasie rzeczywistym dla wszystkich typów transakcji. 

Prosta transakcja to wygodny sposób na elektromobilność i bezpieczną podróż. Partnerem Nexity, który zainauguruje nowy system płatności, jest innogy Polska.

Cieszymy się, że wśród naszych partnerów stawiających na elektromobilność jest innogy Polska. Cieszymy się tym bardziej, że wspólnie z innogy możemy inaugurować uruchomienie odpłatnych usług ładowania na terenie Polski. Niebawem dołączać będą kolejni Partnerzy. Miło nam, że możemy uczestniczyć w rozwoju infrastruktury ładowania innogy Polska i wspierać towarzyszące projekty, jak carsharing innogyGO!, z którego każdego dnia korzystają setki Użytkowników. Dzięki tym działaniom mieszkańcy Warszawy będą mogli oddychać czystym powietrzem –  mówi Dawid A. Kmiecik, prezes Nexity.

Elektromobilność w Polsce i na świecie

Rynek elektromobilności rośnie w zawrotnie szybkim tempie. Prognozy wskazują, że do 2030 roku na drogach Europy będzie poruszać się około 6,3 milionów pojazdów elektrycznych. Z kolei scenariusz zapotrzebowania na infrastrukturę ładowania wskazuje na prawie 3 miliony punktów ładowania dostępnych publicznie w tym samym czasie. Usługa Nexity to ważny etap w rozwoju elektromobilności, która już teraz zmienia oblicze rynku transportowego i jest nadzieją na bezemisyjną przyszłość.

Zgodnie z przyjętą przez nas nową strategią na lata 2020-2024 chcemy być partnerem pierwszego wyboru dla Użytkowników indywidualnych i dla biznesu. Uruchomienie możliwości realizowania odpłatnych usług ładowania jest krokiem milowym w rozwoju działalności Nexity. Dopełnia też cały łańcuch wartości dla elektromobilności, jaki Nexity jest gotowe dostarczać swoim Partnerom. Dzięki prostej realizacji obsługi transakcji rozliczeniowych dajemy dostęp do spokojnej i pewnej podróży Użytkownikom pojazdów elektrycznych. Jednocześnie zapewniamy kompleksowe wsparcie biznesu właścicielom infrastruktury, którzy nie muszą martwić się o wewnętrzną organizację procesów. Wykonujemy je w ich mieniu w pełnym zakresiedodaje Dawid A. Kmiecik.

Co oznacza nowy system płatności? Klienci już dzisiaj, bez konieczności rejestrowania się w innych aplikacjach, mogą korzystać z usług ładowania nie tylko na stacjach dostępnych na terenie Polski, ale równolegle na przeszło ponad 60 tysiącach stacji w całej Europie.