1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Szczytno inwestuje w elektryczne autobusy

Szczytno inwestuje w elektryczne autobusy

Szczytno kontynuuje drogę samorządów, które stawiają na zielony transport publiczny. Samorząd zamówił dwa elektryczne autobusy Yutong. Umowę na ich dostawę podpisali burmistrz Miasta Szczytno, Stefan Ochman i prezes zarządu Busnex Poland, Marcin Kucharski.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Elektryczne autobusy trafią do Szczytna 

Kontrakt obejmuje zarówno dostawę autobusów elektrycznych, jak i infrastruktury do ich ładowania w postaci ładowarki mobilnej. 

– Dzięki inwestycji w zrównoważony transport publiczny, Szczytno staje się bardziej przyjazne dla mieszkańców oraz dla środowiska naturalnego. – czytamy na oficjalnej stronie miasta Szczytna.

Jak będą wyglądały nowe autobusy?

Yutong E9 to sprawdzony na polskim rynku model. Z powodzeniem wykorzystywany jest w transporcie publicznym miast takich jak Lidzbark Warmiński, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Giżycko. Autobusy są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację i system monitoringu.

Fot. Miasto Szczytno
Fot. Miasto Szczytno, miastoszczytno.pl

Elektrobus dysponuje bezkobaltowymi bateriami o wysokiej sprawności, które wraz z systemem odzyskiwania energii pozwalają pokonać na jednym ładowaniu nawet 350 kilometrów w regularnej eksploatacji. Yutong E9 posiada również najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę.

Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania jest realizowany przez Szczytno dzięki dofinansowaniu, które przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”. Termin realizacji kontraktu przez Busnex Poland wynosi 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródła: miastoszczytno.pl

Fot.: Miasto Szczytno, miastoszczytno.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.