Szef Lasów Państwowych wyraża nadzieję na zmianę stanowiska Trybunału Sprawiedliwości UE

Spór o Puszczę Białowieską wciąż wydaje się nie mieć końca. Każda ze stron ma swoje argumenty, które nieustannie podważa strona przeciwna. Dyrektor generalny Lasów Państwowych, Konrad Tomaszewski, w rozmowie dla PAP zaznaczył, że w dalszym ciągu ma nadzieję na zmianę decyzji wydanej przez europejski Trybunał, i podkreślił, że działania prowadzone przez Ministerstwo Środowiska są realizowane w słusznej sprawie.

Zakładamy, że są przesłanki do tego, by wycofać ten środek. Czekamy na sprawiedliwą ocenę Trybunału. Należy podkreślić, że nieaktywna gospodarka leśna, przy użyciu której realizujemy zadania ochronne w Puszczy Białowieskiej, nie jest ukierunkowana na zysk, o czym od lat świadczą dopłaty z Funduszu Leśnego dla puszczańskich nadleśnictw (w ostatnim roku było to 20 mln zł) – zauważył Tomaszewski.

11 września w Luksemburgu zostali wysłuchani przedstawiciele polskiego rządu, którzy usiłowali przekonać unijnych urzędników do swojego punktu widzenia. O tym, czy ich argumenty zostały zaakceptowane, przekonamy się już niebawem.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Tesla wydaje specjalną aktualizację, która pomoże w ucieczce przed huraganem

Następny artykuł

EMEC produkuje wodór napędzany siłą fal morskich

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,