Szkocja przekracza dzięki energii wiatrowej własne zapotrzebowanie na energię

elektrownia wiatrowa

Wedle ostatnich danych, wiatr w Szkocji pomiędzy styczniem a czerwcem 2017 roku wyprodukował wystarczająco energii, by wypełnić średnie zapotrzebowanie na energię szkockich domostw w 124%. W pierwszym półroczu 2017 roku turbiny wiatrowe przesyłały do sieci energetycznej ponad 6,6 miliona MW energii elektrycznej.  To wystarczająco, by zasilić nieco ponad 3 miliony szkockich domów.

Względem poprzedniego roku odnotowano w tym zakresie wzrost o 24%. W czerwcu 2017 roku szkockie farmy wiatrowe wygenerowały ponad 1 milion MW. Dane zostały opracowane przez Weather Energy na zlecenie WWF.

Sam Gardner ze szkockiego oddziału WWF stwierdził, że Szkocja rozwijając się na polu energetyki odnawialnej w tak szybki sposób nie tylko redukuje emisje gazów cieplarnianych, ale także generuje nowe miejsca pracy przyciągając nowych inwestorów. Dodał, że dla Szkocji nie ma rekordów, których nie można jeszcze przekroczyć.

Według szkockiego rządu – Szkocja jest miejscem skąd pochodzi 25% całości energii wytwarzanej przez morskie farmy wiatrowe w Europie. W branży odnawialnych źródeł energii w Szkocji zatrudnienie uzyskało już ponad 58 tysięcy osób.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Versova Beach – plaża, która zmieniła swoje oblicze

Następny artykuł

Diesel bardziej ekologiczny od benzyny?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,