Tauron Arena w Krakowie rezygnuje z plastikowych opakowań

W połowie kwietnia tego roku krakowska Tauron Arena zadecydowała o wycofaniu z punktów gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu jedzenia i napojów w jednorazowych plastikowych opakowaniach.  

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, zmiana weszła w życie już 11 kwietnia tego roku. Po raz pierwszy mogli przekonać się o niej uczestnicy odbywającego się na terenie Tauron Areny wydarzenia „Wędrówki z dinozaurami”. Od tej pory w punktach gastronomicznych znajdujących się w obrębie obiektu będzie można kupić jedzenie i napoje wyłącznie w opakowaniach wytworzonych z surowców biodegradowalnych.  

Ciepłe i zimne napoje będą dostępne wyłącznie w specjalnych, przyjaznych środowisku kubkach. Z oferty zostaną również wycofane plastikowe opakowania na żywność oraz jednorazowe słomki do picia. 

Napoje będą dystrybuowane w opakowaniach w pełni biodegradowalnych, wykonanych z surowca pochodzenia roślinnego – trzciny cukrowej. Ekologiczne kubki będą dostępne w czterech różnych pojemnościach: 100, 200, 300 i 400 ml.  

Gorące napoje, jak kawa czy herbata, będzie można nabyć w przyjaznych środowisku papierowych kubkach powleczonych PLA (polilaktydem – w pełni biodegradowalnym polimerem polikwasu mlekowego, pochodzącym z odnawialnych surowców naturalnych, takich jak mączka kukurydziana). Napoje zimne, np. soki, piwo lub inne, pojawią się w sprzedaży w kubkach w pełni wytworzonych z PLA.  

Dodatkowo na kubki będzie można nałożyć specjalne, ułatwiające picie wieczka z „dziubkiem”, które również zostały wykonane z ekologicznych, biodegradowalnych materiałów. Z myślą o komforcie klientów wybierających gorące napoje wprowadzono drewniane mieszadełka. Z oferty zostaną natomiast wycofane jednorazowe słomki wykonane z plastiku. Konsumenci, którzy zdecydują się na spożycie posiłku na terenie punktów gastronomicznych Tauron Areny, otrzymają jednorazowe sztućce wykonane z PLA. Pojemniki, w które będą pakowane posiłki przeznaczone na wynos, będą natomiast wytworzone z trzciny cukrowej.  

Źródło: tauronarenakrakow.pl