Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

TAURON instaluje stacje ładowania w kolejnym mieście

stacja ladowania tauron

TAURON instaluje stacje ładowania w kolejnym mieście

Dębica to kolejne miasto, w którym powstała stacja ładowania samochodów elektrycznych zainstalowana przez przedsiębiorstwo. To pierwsza tego typu stacja w mieście i jedna z 87 oddanych do użytku przez TAURON na terenie działalności Grupy. Rozwój elektromobilności to istotny element Zielonego Zwrotu TAURONA.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Stacja ładowania w Dębicy została zlokalizowana na terenie Galerii Dębickiej przy ul. Księdza Nosala. Stacja AC/2×22 kW pozwala na niezależne dostarczanie energii dwóm pojazdom w tym samym czasie.

Nowe stacje ładowania również w innych miastach

Sieć TAURONA w południowej Polsce składa się z 87 stacji ogólnodostępnych, w tym 17 stacji DC (prądu stałego) oraz 70 stacji AC (prądu zmiennego). Stacja ładowania AC składa się z dwóch punktów ładowania, a stacja DC, w zależności od modelu, z trzech albo czterech punktów. Oznacza to, że aktualnie TAURON udostępnia 192 punkty ładowania. W ostatnich dniach nowe stacje ładowania pojawiły się także w Bytomiu, Bochni, Goczałkowicach-Zdroju i Gorlicach.

Rozbudowa infrastruktury ładowania

Najwięcej ładowarek zostało oddanych do użytku w województwach śląskim (60) i dolnośląskim (16). W najbliższych miesiącach spółka planuje budowę kolejnych, tak, by na koniec roku liczba stacji przekroczyła 130.

– Rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych to jeden z najważniejszych obszarów rozwoju biznesowego spółki TAURON Nowe Technologie. Jesteśmy bowiem przekonani, że elektryfikacja transportu będzie w najbliższych latach  rozwijała się bardzo dynamicznie wyjaśnia  Piotr Apollo, wiceprezes TAURONA Nowych Technologii.  – Jesteśmy otwarci na potrzeby samorządów w zakresie elektromobilności. Dzięki sieci naszych stacji Katowice jako pierwsze miasto w Polsce już w kwietniu 2020 roku wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności – dodaje wiceprezes TAURON Nowe Technologie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.