Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tauron: Nowy prezes stawia na zielone inwestycje

Tauron: Nowy prezes stawia na zielone inwestycje

Od kwietnia TAURON Polska Energia S.A. ma nowego prezesa. Paweł Strączyński wyznacza nowe cele i podkreśla, że nastał czas na zdynamizowanie “zielonego zwrotu”. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Z PGE do TAURONA

Paweł Strączyński pełnił dotychczas funkcję wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej. W katowickim koncernie ma m.in. usprawnić finanse.  W krótkoterminowej perspektywie chce aktualizacji strategii, unowocześnienia zarządzania i uporządkowanie aktywów.

TAURON potrzebuje zdecydowanych działań, aby zwiększyć możliwości finansowania zielonych inwestycji niezbędnych do dalszego rozwoju spółki. Moim celem jest zdynamizowanie działań oraz zbudowanie nowoczesnej firmy opartej na mocnych finansowych podstawachmówi Strączyński .  

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Przekonuje, że koncern jest ważnym elementem sprawiedliwiej transformacji energetycznej w Polsce. Dlatego też konieczne jest zdynamizowanie „zielonego zwrotu”. Prezes zapowiada konsultacje społeczne. To może spodobać się związkowcom, którzy od dawna walczą o możliwość dyskusji z zarządem spółki.

Trudne rozmowy i decyzje

TAURON jest ważnym elementem sprawiedliwej transformacji energetycznej w Polsce. Chcemy w niej aktywnie uczestniczyć we współpracy ze stroną społeczną. Przed nami istotne decyzje odnośnie aktywów węglowych, do których musimy przygotować spółkędodaje prezes Paweł Strączyński.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Jak czytamy w informacji prasowej, zielony zwrot zapoczątkowany w TAURONIE musi być przyspieszony, a inwestycje w OZE zdynamizowane. Atutem TAURONA jest dystrybucja oraz dobrze zorganizowana i efektywna sprzedaż. Jak widzimy w raporcie finansowym za 2020 roku oba te segmenty odpowiadają za 88% EBITDA, co daje szanse by usprawnić zarządzanie i uzdrowić finanse firmy. 

Źródło: mat. prasowe, tauron.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.