Nowe farmy fotowoltaiczne od Taurona

Tauron rozbudowuje swoje aktywa OZE. W Zachodniopomorskiem powstaje elektrownia fotowoltaiczna o mocy 6 MW. Choć budowa jeszcze się nie skończyła, trwają już prace nad ukończeniem dokumentacji projektowej do jej rozbudowy.

Zielony Zwrot Taurona

Farma Choszczno I zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2020 roku i będzie pracowała do 2045 roku. Koszt inwestycji wynosi 15 mln złotych. Farma Choszczno będzie pierwszą instalacją fotowoltaiczną TAURONAmówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia.Do 2025 roku planujemy inwestycje w farmy fotowoltaiczne o mocy 300 MW, to istotny element Zielonego Zwrotu TAURONA.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Poza budową nowych źródeł fotowoltaicznych, koncern chce także uruchomić 900 MW lądowych turbin wiatrowych. Ma też na uwadze wejście w sektor offshore. Głównym celem firmy, w ramach Zielonego Zwrotu jest udział OZE w miksie energetycznym w 2030 roku powyżej 65 procent, a także równoczesna redukcja emisji dwutlenku węgla o 50 procent. 

Elektrownia fotowoltaiczna Taurona

Katowicka grupa energetyczna buduje obecnie elektrownię fotowoltaiczną w województwie zachodniopomorskim w okolicach gminy Choszczno. Na obiekt Choszczno I składa sześć farm o łącznej mocy 6 MW. Co więcej, trwają prace nad zebraniem kompletnej dokumentacji do rozpoczęcia budowy projektu Choszczno II. Jego realizacja będzie podzielona na 2 etapy: najpierw pojawią się farmy o mocy 4 MW, a następnie dodatkowe 2MW.

Oprócz projektów Choszczno I i II, Tauron ma również w planach realizację farm w Jaworznie, Mysłowicach, Stalowej Woli, Trzebini i Kędzierzynie Koźlu.

Źródło: media.tauron.pl