Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowe farmy fotowoltaiczne od Taurona

farma fotowoltaiczna

Nowe farmy fotowoltaiczne od Taurona

Tauron rozbudowuje swoje aktywa OZE. W Zachodniopomorskiem powstaje elektrownia fotowoltaiczna o mocy 6 MW. Choć budowa jeszcze się nie skończyła, trwają już prace nad ukończeniem dokumentacji projektowej do jej rozbudowy.

Reklama

Zielony Zwrot Taurona

Farma Choszczno I zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2020 roku i będzie pracowała do 2045 roku. Koszt inwestycji wynosi 15 mln złotych. Farma Choszczno będzie pierwszą instalacją fotowoltaiczną TAURONAmówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia.Do 2025 roku planujemy inwestycje w farmy fotowoltaiczne o mocy 300 MW, to istotny element Zielonego Zwrotu TAURONA.

Poza budową nowych źródeł fotowoltaicznych, koncern chce także uruchomić 900 MW lądowych turbin wiatrowych. Ma też na uwadze wejście w sektor offshore. Głównym celem firmy, w ramach Zielonego Zwrotu jest udział OZE w miksie energetycznym w 2030 roku powyżej 65 procent, a także równoczesna redukcja emisji dwutlenku węgla o 50 procent. 

Elektrownia fotowoltaiczna Taurona

Katowicka grupa energetyczna buduje obecnie elektrownię fotowoltaiczną w województwie zachodniopomorskim w okolicach gminy Choszczno. Na obiekt Choszczno I składa sześć farm o łącznej mocy 6 MW. Co więcej, trwają prace nad zebraniem kompletnej dokumentacji do rozpoczęcia budowy projektu Choszczno II. Jego realizacja będzie podzielona na 2 etapy: najpierw pojawią się farmy o mocy 4 MW, a następnie dodatkowe 2MW.

Oprócz projektów Choszczno I i II, Tauron ma również w planach realizację farm w Jaworznie, Mysłowicach, Stalowej Woli, Trzebini i Kędzierzynie Koźlu.

Źródło: media.tauron.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.