Papierowy dozownik mydła

Jednym ze sposób na walkę z zanieczyszczeniem środowiska odpadami sztucznymi jest ograniczenie ich produkcji i konsumpcji. Japońskie studio Nendo przygotowało projekt dozownika mydła wykonany z papieru.

Mniej plastiku

Projekt o nazwie Carton + Pump ma być alternatywą dla jednorazowych, plastikowych butelek na kosmetyki. Wyglądem przypomina karton na mleko, ale ma dodatkowo pompkę dozującą. Po zużyciu zawartości papierowy korpus można wyjąć i oddać do recyklingu, a pompkę wykorzystać ponownie. Nendo planuje wypuścić Carton + Pump na rynek do 2022 roku. Produkt ma być dostępny w dwóch rozmiarach pompki i pojemnika, które pomieści 250 lub 400 mililitrów mydła w płynie lub pianie.

źródło: nendo.jp

Zero waste

Tzw. uzupełniacze mydła w płynie są dość popularne. Niestety zwykle są to worki plastikowe. Zatem nawet jeśli ktoś chce używać mniej plastiku i decyduje się na zakup uzupełniacza, który doleje do opakowania wielokrotnego użytku i tak kupuje kolejne plastikowe opakowanie. Dobrym rozwiązaniem są sklepy zero waste, gdzie możemy kupić produkt bezpośrednio do własnego pojemnika. Dodatkowa korzyść? Kupujemy ilość, jakiej potrzebujemy, a dodatkowo mamy możliwość powąchania czy sprawdzenia konsystencji produktu.

źródło: nendo.jp/en