Tauron postawi szybką ładowarkę do EV na lotnisku Kraków-Balice

Coraz więcej przedsiębiorców stawia na elektromobilność i budowę infrastruktury niezbędnej do jej rozwoju. 4 września podczas Forum Ekonomicznego podpisano list intencyjny w sprawie budowy stacji ładowania w podkrakowskich Balicach na terenie portu lotniczego.

Potrzebę budowy infrastruktury ładowania dostrzega nie tylko rząd, ale także spółki prywatne. Swoje ładowarki ma już Polenergia, stawia je również Tauron. 4 września odbyło się Forum Ekonomiczne, podczas którego podjęto decyzję o budowie szybkiej ładowarki na terenie lotniska. Stacja szybkiego ładowania ma mieć moc powyżej 50 kW, co pozwoli naładować samochód elektryczny w ok. 30 min.

To pierwsza taka ładowarka, która powstanie w infrastrukturze portu lotniczego w Polsce. Jest to jeden z elementów poprawienia infrastruktury elektromobilności na południu Polski. Ma ułatwić poruszania się klientom lotniska samochodami niskoemisyjnymi na dłuższych dystansach.

Tauron już od dłuższego czasu inwestuje w rozwój elektromobilności. Jak się okazuje, Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice również podąża za światowymi trendami, poszukując innowacyjnych ścieżek rozwoju.

Naszym celem jest wprowadzanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań także w zakresie elektromobilności: już od ponad roku korzystamy z pierwszych samochodów hybrydowych, dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap”, powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.