Optymalizacja kosztów w KGHM dzięki OZE

KGHM Polska Miedź SA zaktualizował swoją strategię opracowaną na najbliższą dekadę. Ta nowa ma nie tylko zmniejszyć koszty, ale będzie także bardziej przyjazna środowisku. Jedna z największych spółek państwa zamierza w 50% korzystać z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Polacy zbudowali elektryczne auto terenowe

Polska firma, znana do tej pory z budowy i przygotowania aut terenowych, choćby do rajdu Dakar dla Adama Małysza, zbudowała elektryczne auto terenowe „Sokół”. Specjalistyczny samochód na prąd już na początku przyszłego roku będzie mogło trafić m.in. do kopalń, straży granicznej czy ratowników górskich. Projekt jest rozwijamy w ramach Zgorzeleckiego Klastra Energii, do którego należy m.in. KGHM.

W Kanadzie budowę kopalni wstrzymały… indiańskie wierzenia

Plemię Stk’emlúpsemc te Secwépemc zaprotestowało przeciwko budowie nowej kopalni, ponieważ tereny, na których miała ona powstać, nie tylko należą do nich, ale także są ściśle związane z ich lokalnymi legendami, tworząc tym samym zręby ich tożsamości. Sytuacja jest patowa, ponieważ Indianie nie chcą ustąpić, a inwestor, polska spółka KGHM, wpompował już w ten teren 600 mln zł.