Co Małopolanie wiedzą o smogu?

Trwający obecnie sezon grzewczy sprawia, że wielu z nas może odczuwać dolegliwości związane z nadmiernym zanieczyszczeniem powietrza. Co jednak możemy zrobić, aby ustrzec się kłopotów związanych z wdychaniem szkodliwych pyłów? Krakowski Alarm Smogowy postanowił sprawdzić wiedzę Małopolan z zakresu dbania o jakość powietrza. Wyniki tego eksperymentu przybliżyła Anna Dworakowska, współzałożycielka Krakowskiego Alarmu Smogowego.

“Tak wygląda powietrze umiarkowane” – szokujący film Polskiego Alarmu Smogowego

Najwyższa Izba Kontroli, Global Compact Network Poland, Polski Alarm Smogowy i Krakowski Alarm Smogowy podpisały umowę o współpracy w zakresie promowania wiedzy na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka, inicjatyw mających na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat zanieczyszczenia powietrza oraz wymiany informacji dotyczących stanu jakości powietrza w Polsce.

Krakowski Alarm Smogowy zbadał składy węgla w Małopolsce i na Śląsku

Problemy związane ze smogiem coraz częściej skłaniają obywateli i lokalnych działaczy do tworzenia oddolnych inicjatyw, mających na celu walkę o poprawę jakości powietrza. Do takich projektów można zaliczyć Krakowski Alarm Smogowy, który zajmuje się kwestią nadmiernego zanieczyszczenia powietrza oraz edukacją mieszkańców na temat zagrożeń zdrowotnych powodowanych przez emisję szkodliwych substancji.

Krakowski Alarm Smogowy z myślą o dzieciach

Portal edukacyjny przygotowany przez Krakowski Alarm Smogowy dla najmłodszych oraz młodzieży znajduje się pod adresem www.smog.edu.pl. Przeznaczony jest dla odbiorców w różnym wieku – od 4 do 14 lat. Darmowo udostępnia materiały, które w sposób atrakcyjny popularyzują wiedzę na temat smogu oraz konieczności walki z powodującymi go zanieczyszczeniami. Wśród nich znajdują się scenariusze lekcji (z myślą o nauczycielach i edukacji szkolnej), gry, audiobooki i filmy edukacyjne oraz rozmaite karty pracy. Za ciekawe opracowanie graficzne – ilustracje i animacje, odpowiada Anna Kaszubska-Dębska.