Tesco celuje w zieloną energię

Władze sieci supermarketów Tesco zapowiedziały plany, że ich sklepy i centra dystrybucji na całym świecie do roku 2030 mają być w pełni zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Firma wyznaczyła sobie także cel pośredni – osiągnięcie do 2020 roku 65% udział OZE w miksie pobieranej i zużywanej energii.

W krajach takich jak Wielka Brytania i Irlandia Tesco zapowiada, że 100% zużywanej przez sklepy i centra dystrybucji energii pochodzić ma z OZE, na co przedstawia już stosowne certyfikaty pochodzenia prądu.

Firma zainwestowała już osiem milionów funtów w Tajlandii w systemy fotowoltaiczne i planuje w najbliższych latach zwiększyć swój poziom zaangażowania w rozwijanie tego rodzaju projektów.

  1 komentarz

  1. To najmilsza wiadomość. każdy hiper i market niezależnie od nazwy sieci powinien być samowystarczalny energetycznie bo ma ku temu najlepsze możliwości magazynowania , rekuperacji produkcji i finansowania własnej inwestycji. Każda placówka która chce istnieć na rynku musi dbać o jakość sprzedawanych i przetrzymywanych w chłodzie artykułów spożywczych..Do tego zużywa ogromne ilości energii ciepła i chłodu w wiekszosci zle zagospodarowana energia wypływa z obiektów i namnaza koszty.co sprzyja wyżucaniu marnotrawionej żywności jak to zrobić ….podpowiem zainteresowanym.
   ,.

  Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

OZE przyszłością kolei?

Następny artykuł

Norweski raj dla elektromobilności

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
 • triki excel
 • funkcje ms excel opis przydatnych funkcji w arkuszu kalkulacyjnym może być prosty przekonaj się sam

  prawolingo.pl

  %d bloggers like this: