Tesla intensyfikuje rozwój infrastruktury produkcyjnej i usługowej

Po odnotowaniu zysku w trzecim kwartale bieżącego roku Tesla złożyła do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd raport uzupełniający. Najnowsze plany przedsiębiorstwa motoryzacyjnego koncentrują się na dalszym rozwoju, szczególnie w obszarach infrastruktury produkcyjnej i usługowej.

Wygląda na to, że Tesla wraca do formy, a inwestorzy są zadowoleni z wyników z ostatnich 3 kwartałów tego roku. Jednocześnie firma twierdzi, że dąży do większej “efektywności kapitałowej“, szczególnie w swojej fabryce samochodów elektrycznych w Fremont w Kalifornii, gdzie powstaje Model 3. W oficjalnym raporcie firmy możemy przeczytać: “W 2019 r. spodziewamy się dalszego zwiększania wskaźnika produkcji Modelu 3 w naszej fabryce w Fremont, przy jednoczesnym ograniczeniu dodatkowych nakładów inwestycyjnych. Kontynuując rozbudowę istniejących mocy produkcyjnych, wprowadzając nowe produkty, rozbudowując sklepy detaliczne, centra serwisowe, mobilne serwisy naprawcze i sieć doładowań, będziemy nadal wykorzystywać nasze rosnące doświadczenie i wiedzę z poprzednich i obecnych platform produktowych.” Innymi słowy, Tesla chce rozsądniej rozdysponować swoje pieniądze.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jednocześnie firma jest gotowa wydać od 2,5 do 3 miliardów na swoje nowe gigafabryki, w których będą produkowane między innymi baterie litowo-jonowe. Poza zwiększeniem zdolności produkcyjnych zarówno samochodów elektrycznych, jak i akumulatorów oraz ogniw akumulatorowych, Tesla chce poprawić swoją sieć usług. CEO Elon Musk ogłosił na Twitterze ekspansję na nowe regiony świata. Ma on nadzieję na: “częściową obecność w Indiach, Afryce i Ameryce Południowej pod koniec przyszłego roku, i szerszą ekspansję w 2020 roku“. Co więcej, Musk powiedział, że wezwał również zespoły serwisowe do rozszerzenia swoich istniejących lokalizacji na wszystkie regiony Ameryki Północnej, Europy Wschodniej, Chin i Japonii do końca przyszłego roku.

Tymczasem Europa nadal oczekuje wprowadzenia Modelu 3.