Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tesla otwiera pierwszy salon w Polsce

Tesla otwiera pierwszy salon w Polsce

Sprzedaż samochodów produkowanych przez firmę Elona Muska wzrasta również w naszym kraju. Tesla postanowiła więc zainwestować również w salon stacjonarny, który będzie mieścił się pod Warszawą.

Reklama

Zamiast Opla będzie Tesla

Salon będzie mieścił się w Ząbkach na ulicy Radzymińskiej 334 i stanie na miejscu byłego punktu sprzedaży Opla. Przed budynkiem widnieją już flagi z logo Tesli, ale punkt jest jeszcze przygotowywana do przyjmowania klientów.

Wprawdzie w dalszym ciągu nie jesteśmy liderem sprzedaży tych samochodów, ale ich sprzedaż wzrosła o 60% w stosunku do zeszłego roku. W 2020 konsumenci polscy zdecydowali się na zakup 138 sztuk samochodu elektrycznego z logo Tesli. Potencjał jest więc coraz większy. Stąd decyzja o bardziej śmiałym wejściu w nasz krajowy rynek elektromobilności.

Trwa meblowanie salonu

Na miejsce niedługo ma trafić całe wyposażenie. Składać się na nie będą próbniki Design Studio, domowe wallboxy do ładowania oraz stacjonarne magazyny energii. Powstanie tu również punkt odbioru dla kierowców, którzy zamówili swoją Teslę.

Oprócz dealera sprzedaży w Ząbkach będzie się mieścił serwis marki. Dotychczas był on zlokalizowany w Warszawie na ulicy Powsińskiej. Salon zastąpi mały punkt sprzedaży prowadzony od lipca 2020 roku w Wilanowie.

Jazda próbna i nie tylko

Z Ząbek będziemy mogli również ruszyć na jazdę próbną samochodem elektrycznym. Potem będzie można je zakupić, ale nie jest to mały koszt. Cena najtańszego modelu wynosi około 200 tysięcy złotych.

Tesla dla wielu jawi się jako przyszłość motoryzacji. Liczby mówią same za siebie  – mimo wysokiej ceny sprzedaż ciągle wzrasta. W ciągu pół roku firmie udało się wyprodukować pół miliona aut dla kupców z całego świata.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.