Tesla: produkcja Modelu 3 przyspieszyła

Elon Musk potwierdził, że produkcja Modelu 3 znacząco przyspieszyła, co pokazuje, że usprawnienie linii produkcyjnych przyniosło sukces. Obecnie Tesla jest w stanie wyprodukować 3,5 tys. aut tygodniowo. Wynik ten ma być jednak zwiększony do 5 tys.

Tesla od 2017 roku stara się poprawić efektywność swoich fabryk. Jak zapowiedział Musk, firma zacznie przynosić zyski pod warunkiem, że będzie w stanie produkować 5 tys. egzemplarzy tygodniowo. Taki cel był wyznaczony na koniec zeszłego roku, ale kilkakrotnie jego realizacja w czasie była przesuwana.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Musk powiedział, że proces usprawniania linii produkcyjnej wymagał nawet ich zamknięcia i był dla firmy niezwykle wymagający. Przyznał również, że zbytnia automatyzacja produkcji Modelu 3 nie przełożyła się na szybkość wykonania pojedynczego egzemplarza auta. Natomiast pierwszy kwartał tego roku pokazał, że nauka na własnych błędach w końcu przyniosła sukces. Obecnie firma jest w stanie wyprodukować 3,5 tysiąca aut tygodniowo, czyli 500 aut dziennie.

Sceptycy marki uważają, że Tesla nie będzie wstanie jeszcze bardziej podnieść swojej efektywności, a nawet, jak się jej to uda, to trudne może okazać się utrzymanie takiego poziomu produkcji. Musk wbrew tym opiniom zakłada, że do lipca uda się przyspieszyć i z taśm produkcyjnych tygodniowo zjedzie 5 tysięcy Modelu 3.