Tesla rozszerzy swoją ofertę

otwarcie Gigafabryki Tesli

Samochody elektryczne w ciągu ostatnich lat wywołały niemałe zamieszanie na rynku motoryzacyjnym. Niewątpliwie prekursorem tego typu pojazdów jest Tesla – amerykańska firma, która swoimi pojazdami pokazała, że coś, co jest elektryczne, wcale nie musi oznaczać gorsze czy słabsze.

Niestety, równocześnie okazało się, że tego typu rozwiązanie wcale nie musi być również tańsze. Model S oraz X odnotowują świetne wyniki sprzedażowe, szczególnie na zachodnich rynkach. Nie dziwi więc, że na fali sukcesów finansowych, Tesla chce pójść za ciosem i urozmaicić swoją ofertę o kolejne pojazdy.

Niedawno, Elon Musk pochwalił się na Twiterze ciekawym wpisem, który może zasiać ziarno niepewności w szeregach producentów samochodów ciężarowych. Okazuje się, że Tesla planuje prezentację samochodu ciężarowego już we wrześniu 2017 roku. Może być to przełomowe wydarzenie, które pozwoli znacząco zredukować koszty transportu w przyszłości. Zakładając, że elektryczne ciężarówki osiągną rynkowy sukces na większą skalę.

Informacja przekazana przez Elona Muska, spowodowała, że akcje firmy podrożały nieco ponad 2 procent. Na chwilę obecną nie znamy więcej szczegółów dotyczących nadchodzącej premiery. Wiadomo jedynie, że nowy model będzie nosić nazwę Semi i nie tylko ma obniżyć koszty transportu, ale także poprawić bezpieczeństwo kierowców.

Wiele wskazuje, że to nie jedyna nadchodząca premiera Tesli. Pod wpisem użytkownicy Twittera rozpoczęli dyskusje dotyczącą marki, pojawiło się wiele pytań. Jedno z nich dotyczyło premiery pick-upa i to właśnie na nie pojawiła się odpowiedź. Jeśli wierzyć słowom dyrektora generalnego marki – jest to kwestia maksymalnie następnych 2 lat.

Fani Tesli muszą więc jeszcze nieco zaczekać, lecz biorąc pod uwagę słowa E.Muska, piszącego o nadzwyczajnej i zdumiewającej pracy, którą wykonał zespół zajmujący się Tesla Semi – niewątpliwie jest na co czekać. Warto obserwować markę, biorąc pod uwagę fakt, jak innowacyjne rozwiązania ma ona w zwyczaju stosować.  Możliwe, że znów czeka nas rewolucja – tym razem w branży transportowej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Francuzi pomogą Australijczykom zarządzać farmami wiatrowymi

Następny artykuł

Znamy skład Jury konkursu na polski samochód elektryczny

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,