Tesla z dostawami baterii od LG Chem

Tesla z dostawami baterii od LG Chem

Tesla planuje zakup akumulatorów od LG Chem do produkcji samochodów elektrycznych w Chinach. Agencje medialne powołują się na wewnętrzne źródła potwierdzające transakcję, która miałaby wpływ zarówno na produkcję Modelu 3, jak i na przyszłego Modelu Y.

Źródła Bloomberga i Reutersa podają, że dostawa baterii będzie ograniczona do pojazdów produkowanych w fabryce Gigafactory 3 w pobliżu Szanghaju. Transakcja będzie ważnym krokiem w rozwoju Tesli, która do tej pory współpracowała wyłącznie z Panasonic. Reuters podaje, że według zdobytych informacji LG Chem zgodził się już dostarczyć baterie do chińskiej fabryki Tesli. Jednak nie podano żadnych szczegółów.

LG Chem obecnie produkuje płaskie ogniwa typu pouch, jednak na potrzeby Tesli dostarczy ogniwa o strukturze cylindrycznej – ogniwa 2170 (21 milimetrów średnicy i 70 milimetrów długości), które są wykorzystywane w Modelu 3. Według nieoficjalnych informacji początkowo Tesla wykorzysta baterie od Panasonic, żeby później zastąpić je lokalnie produkowanymi ogniwami od LG Chem. Kalifornijska firma planuje również współpracę z chińskim Contemporary Amperex Technology.

Źródło:  electrive.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.