Timelapse od Tesli na potwierdzenie rekordowej produkcji aut elektrycznych

Rekordy w produkcji Tesli nie zrobił wrażenia na inwestorach z Wall Street, jak oczekiwał tego Elon Musk. Na początku tego tygodnia akcje Tesli spadły o 7 punktów. Dlatego firma wypuściła timelapse, na którym widać mnożącą się w ciągu dnia ilość aut elektrycznych, które opuściły linię produkcyjną.

Spadek ceny akcji Tesli pokazuje, że zwiększenie produkcji Modelu 3 oraz poprawa efektywności fabryki nie robi wrażenia na światowym rynku. Media spekulują, że być może dane podawane przez Muska są nierealne i wyolbrzymione. Tymczasem firma ogłosiła, że w ostatnim tygodniu z linii produkcyjnej zjechało 7000 pojazdów (w tym 5000 Modelu 3 oraz 2000 Modelu S i Modelu X). Wyniki ma zobrazować wspomniany timelapse.

Fotowoltaika od Columbus Energy

View this post on Instagram

Fremont outbound logistics lot, week of June 24th

A post shared by Tesla (@teslamotors) on

Analitycy branżowi zakładają, że Tesla wyjątkowo przyspieszyła produkcję pod koniec II kwartału tego roku, ale powątpiewają, że tempo na tym poziomie zostanie utrzymane. Bardziej wiarygodna wydaje się produkcja 4000 egzemplarzy Modelu 3 i 2000 Modelu S i X. Jest to i tak jeden z najlepszych wyników wśród producentów aut elektrycznych. Nieuzasadniona wydaje się więc krytyka ze strony innych firm, które w wątpliwość podają możliwości produkcyjne Tesli.

Musk potwierdza, że dąży do 6000 samochodów tygodniowo. W drugim kwartale tego roku do klientów trafiło aż 11 166 egzemplarzy modelu 3 i 3 892 modelu S i X. Dodatkowo w planach firmy jest otworzenie dwóch nowych gigafabryk. Jedna z nich ma powstać w strefie wolnego handlu w Chinach, druga natomiast w Europie (być może w Niemczech lub na granicy niemiecko-francuskiej).