Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Toyota już od 20 lat sprzedaje samochody hybrydowe na świecie

Toyota już od 20 lat sprzedaje samochody hybrydowe na świecie

Toyota już od 20 lat sprzedaje samochody hybrydowe. We wszystkich modelach w standardzie oferuje najnowsze technologie i luksusowe wyposażenie. Udziela także 10 lat gwarancji na akumulator hybrydowy.

W ofercie sprzedażowej Toyoty można znaleźć modele tylko w wersji hybrydowej, takie jak: Prius, Prius+, Nowy Prius Plug-in oraz auta znane z napędu spalinowego, które teraz dostępne są również w wariancie hybrydowym: Nowy Yaris, Auris, Auris TS Kombi, Nowa Toyota C-HR i RAV4.

750x200 doublebillboard zaproszenie big

Elektromobilna rewolucja dokonała się również w marce Lexus, w której Toyota zrezygnowała z napędu diesla na rzecz benzynowego i hybrydowego, z których ten ostatni jest najbardziej promowany. Obecnie w ofercie Lexusa dostępnych jest 8 modeli hybryd w różnych klasach wyposażenia.

Lexus wprowadza także pewną nowinkę techniczną. „Mamy też samochody z napędem na cztery koła, są to SUVy: NX300A i RX450H. Te samochody mają dołączany napęd tylny i tylko silnik elektryczny napędza tylne koła”, opowiada Artur Dąbrowski, przedstawiciel Toyota Motor Poland.

Toyota przewiduje, że najlepiej sprzedającym się modelem będzie C-HR. Jak dotąd w Polsce można było go kupić przez internet i w samej przedsprzedaży, bez jazdy testowej, sprzedało się około tysiąc sztuk.

Artur Dąbrowski przekonuje, że za Toyotą jest już 20 lat doświadczenia, więc można mówić o doświadczonym producencie pojazdów hybrydowych.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.