Toyota już od 20 lat sprzedaje samochody hybrydowe na świecie

Toyota już od 20 lat sprzedaje samochody hybrydowe. We wszystkich modelach w standardzie oferuje najnowsze technologie i luksusowe wyposażenie. Udziela także 10 lat gwarancji na akumulator hybrydowy.

W ofercie sprzedażowej Toyoty można znaleźć modele tylko w wersji hybrydowej, takie jak: Prius, Prius+, Nowy Prius Plug-in oraz auta znane z napędu spalinowego, które teraz dostępne są również w wariancie hybrydowym: Nowy Yaris, Auris, Auris TS Kombi, Nowa Toyota C-HR i RAV4.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Elektromobilna rewolucja dokonała się również w marce Lexus, w której Toyota zrezygnowała z napędu diesla na rzecz benzynowego i hybrydowego, z których ten ostatni jest najbardziej promowany. Obecnie w ofercie Lexusa dostępnych jest 8 modeli hybryd w różnych klasach wyposażenia.

Lexus wprowadza także pewną nowinkę techniczną. „Mamy też samochody z napędem na cztery koła, są to SUVy: NX300A i RX450H. Te samochody mają dołączany napęd tylny i tylko silnik elektryczny napędza tylne koła”, opowiada Artur Dąbrowski, przedstawiciel Toyota Motor Poland.

Toyota przewiduje, że najlepiej sprzedającym się modelem będzie C-HR. Jak dotąd w Polsce można było go kupić przez internet i w samej przedsprzedaży, bez jazdy testowej, sprzedało się około tysiąc sztuk.

Artur Dąbrowski przekonuje, że za Toyotą jest już 20 lat doświadczenia, więc można mówić o doświadczonym producencie pojazdów hybrydowych.