Toyota ponownie zainwestowała w fotowoltaikę

Toyota należy do grona dużych firm liczących się na rynku motoryzacyjnym, które nie boją się innowacyjnych rozwiązań. Koncern wykazuje duże zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, a objawia się ono wieloma inwestycjami. Już w marcu informowaliśmy, że zielona energia jest dla Toyoty szansą na energetyczną niezależność . Okazuje się, że firma zdążyła już podjąć pewne znaczące działania.

Japoński producent samochodów zrealizował fotowoltaiczną inwestycję w swojej amerykańskiej siedzibie w mieście Plano. Na zadaszeniu parkingu firmy powstały instalacje fotowoltaiczne, które łącznie generują 8,79 MW mocy. Wykorzystano do tego ponad dwadzieścia tysięcy modułów fotowoltaicznych. Ilość mocy, jaką uzyskano, przekroczyła oczekiwania, ponieważ według początkowych założeń panele fotowoltaiczne zamontowane na zadaszeniu parkingu miały łącznie osiągać 8 MW mocy.

„Słoneczny parking” to inwestycja, która ma przybliżyć Toyotę do realizacji swoich energetycznych założeń. Japoński koncern motoryzacyjny chce bowiem w przyszłości zasilać swoją siedzibę, wykorzystując jedynie odnawialne źródła energii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Błonia, czyli kwatera pyłochwytna

Następny artykuł

Greenwashing – co to takiego?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,