Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ugotuj danie przyjazne planecie

Ugotuj danie przyjazne planecie

Kociołek towarzyski, ziemniaki i spółka w papilotach, klasyk na kwadrans studencki czy kowbojska tarta warzywna. Brzmi nietypowo? To nazwy potraw, które trafiły do wyjątkowej książki kucharskiej. Publikacja zawiera przepisy przyjazne dla planety.

BANER MOBILEB1
Reklama

Gotowanie z myślą o środowisku

Dania przyjazne dla planety to te tworzone z lokalnych, sezonowych i przyjaznych środowisku naturalnemu składników. Przepisy na właśnie takie dania znalazły się w książce „Nim zjemy planetę” stworzonej przez uczestników warsztatów zorganizowanych przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów zaproponowali swoje przepisy, a następnie zaprojektowali i wykonali do nich ilustracje. Druk zina kucharskiego został zaplanowany w technice RISO. Dlaczego? Maszyny RISO są niskoemisyjne, a wykorzystywane farby bazują na oleju z otrębów ryżowych i nie zawierają toksyn.

pesto
Jeden z przepisów z książki

Prosto, smacznie i bez marnotrawstwa

Składniki potrzebne do wykonania dań można znaleźć w każdej lodówce a ich wykonanie jest proste i szybkie. Jedną z głównych zasad, które towarzyszyły przygotowywaniu dań jest zasada zero waste – najpierw wykorzystujemy to, co już mamy w domu. Autorzy przepisów kładli też nacisk na spontaniczność i dowolne modyfikacje – w zależności od dostępności składników. Wśród przepisów są przepisy na dania wegańskie i wegetariańskie.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Interesujesz się wpływem diety na środowisko naturalne? Pobierz książkę i gotuj dania przyjazne planecie.

źródło: informacja prasowa

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.