Ursus dostarczy elektryczne autobusy dla Zielonej Góry

Choć polskiej branży motoryzacyjnej wciąż daleko do tej niemieckiej czy włoskiej, to po latach stagnacji znów zaczyna się ona prężnie rozwijać. Co prawda w tym wypadku sprawa nie dotyczy produkcji samochodów osobowych, które stanowią jej najważniejsze ogniwo, lecz autobusów, które powoli stają się polskim znakiem rozpoznawczym. Pojazdy produkowane przez firmę Solaris jeżdżą już po wielu europejskich miastach, a obecnie do gry włączył się również Ursus.

Spółka Ursus Bus zwyciężyła w przetargu, który tym samym zobowiązuje firmę do dostarczenia 47. elektrycznych autobusów Ursus City Smile dla Zielonej Góry; kwota realizacji tego projektu opiewa na 96,5 miliona złotych. Pierwsze egzemplarze mają trafić do Zielonej Góry już w lipcu 2018 roku. Warto dodać, że zakończony przetarg jest jednym z największych, jakie zostały zrealizowane w Europie, a zarazem największym w Polsce.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Problemy miast ze smogiem wymuszają na samorządach szukanie rozwiązań, które będą w stanie w znaczący sposób zminimalizować niekorzystny wpływ komunikacji na środowisko. Jednym z nich jest bezemisyjna komunikacja publiczna. Dlatego cieszy nas fakt, że aż 47 elektrycznych autobusów Ursus City Smile, które w ogóle nie emitują spalin, będzie mogło jeździć po ulicach Zielonej Góry – powiedział Tomasz Nita, pełniący funkcję prezesa spółki Ursus Bus.