W USA budowanych jest łącznie 24 GW instalacji wiatrowych off-shore

W USA budowanych jest łącznie 24 GW instalacji wiatrowych off-shore

Jak informuje amerykański Departament Energii – w USA powstaje obecnie łącznie ponad 20 projektów wiatrowych off-shore. Łączna moc tych instalacji przekracza 24 GW.

Większość projektów powstaje na północno-wschodnim Atlantyku, ale planowane są także projekty do realizacji na południowo-wschodnim Atlantyku, Pacyfiku, w Zatoce Meksykańskiej i w obszarze Wielkich Jezior.

Departament Energii opracował trzy specjalne raportu poświęcone energii wiatrowej – systemom off-shore, on-shore oraz rozproszonym, o mniejszej skali.

Jak czytamy w raporcie, w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych dodano 8,2 GW nowych mocy wiatrowych, co stanowi 27% wszystkich nowych mocy dołączonych w tym kraju. Około 6% energii uzyskiwanej w USA pochodzi z wiatru, aczkolwiek w 14 stanach odsetek ten jest powyżej 10%, a w dwóch – Iowa i Południowa Dakota – około 30%.

W Ponad 40 stanach, a także w Puerto Rico, istnieją duże instalacje wiatrowe na lądzie. Przoduje w nich Teksas, gdzie zainstalowane jest łącznie 20 GW. Tak ogromny przemysł generuje sporo miejsc pracy – dokładnie 101 738, jak donosi raport. Obejmuje to miejsca pracy związane z projektowaniem i budową nowych, instalacji oraz utrzymaniem istniejących. Liczba miejsc pracy w tym sektorze w Stanach zwiększyła się o 32% względem roku 2015.

Jak komentuje to sekretarz ds. Efektywności Energetycznej i Energii Odnawialnej w Departamencie Energii, Daniel Simmons: Jak wynika z naszego raportu połączenie federalnych subsydiów, polityki stanowej i postępu technologicznego pozwala na sprawne dodawanie nowych mocy wiatrowych w kraju.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.