Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

USA: Demokraci chcą całkowitego przejścia na elektromobilność do 2035 r.

ładowanie samochodu elektrycznego electric

USA: Demokraci chcą całkowitego przejścia na elektromobilność do 2035 r.

Partia Demokratyczna Stanów Zjednoczonych przedstawi strategię walki ze zmianami klimatu. Zakłada ona między innymi osiągnięcie zerowej emisji do 2050 roku i całkowite przejście na elektromobilności do 2035 roku.

BANER MOBILEB1
Reklama

Propozycja zostanie oficjalnie przedstawiona przez Spikera Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Nancy Pelosi.

„Kompleksowy plan kongresowy w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego”.

Ponad 500-stronicowy plan opracowany przez Pelosi pod przewodnictwem Kathy Castor, członkini Izby Reprezentantów z Florydy, ma na celu osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r. Wzywa także do osiągnięcia 100% ekologicznie czystych pojazdów do 2035 r. W planie zamieszczono również zapis wniosku o przedłużenie ulgi podatkowej, która ma prowadzić do zwiększonych inwestycji w fotowoltaikę.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Walka ze zmianami klimatu najwyższym priorytetem

Joe Biden, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych zeszłego lata przedstawił plan klimatyczny o wartości 1,7 bln USD, który przejście na 100% OZE i osiągnięcie zerowej emisji netto wyznaczył na 2050 r. Kandydat z ramienia Partii Demokratycznej deklaruje, że „znacznie wykroczy” poza politykę klimatyczną przyjętą przez Baracka Obamę.

W czasach rosnącego niepokoju wyborców, który wywołują katastrofalne huragany, powodzie i pożary, Demokraci walce ze zmianami klimatu nadali najwyższy priorytet. Dopóki jednak kongresową większość dzierżą Republikanie, przygotowany plan może być jedynie listą życzeń.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: bloomberg.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.