Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

USA: Engie sprzedaje swoje portfolio farm

farma wiatrowa

USA: Engie sprzedaje swoje portfolio farm

Francuska spółka elektroenergetyczna Engie sprzedaje prawie połowę udziałów w ponad 2 GW swojego amerykańskiego portfolio, firmie inwestycyjnej Hannon Armstrong. Chodzi o projekty zarówno wiatrowe, jak i fotowoltaiczne. Dzięki temu Engie osiągnie swój cel na 2021 rok.

BANER MOBILEB1
Reklama

Z 2300 MW, 663 natychmiast do przejęcia

Portfel projektów zlokalizowanych w Ameryce Północnej składa się dokładnie z 1,8 GW farm wiatrowych oraz 500 MW farm fotowoltaicznych. W ramach umowy, amerykański fundusz Hannon Armstrong najpierw otrzyma na własność 663 MW tych pierwszych. Pozostałe elektrownie z tego portfolio trafią do funduszu dopiero po ich uruchomieniu.

To nie pierwsza transakcja pomiędzy Engie i Hannon Armstrong

Stany Zjednoczone są dla nas kluczowym rynkiem energii odnawialnej, gdzie jest potencjał i solidna platforma do rozwoju. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Hannon Armstrong, firmą zajmującą się wyłącznie inwestycjami w rozwiązania dotyczące zmian klimatumówi Gwenaelle Avice-Huet, dyrektor Generalny Engie na rynek Ameryki Północnej.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

 – Mamy wspólną misję szybkiego wdrożenia rozwiązań w zakresie zmian klimatu i w tym celu z przyjemnością ponownie współpracujemy z Engie. Ta inwestycja zwiększy skalę i różnorodność naszego portfeladodaje prezes Hannon Armstrong, Jeffrey Eckel.

Co zawiera się w sprzedanym portfelu Engie?

W portfolio znajduje się 9 lądowych farm wiatrowych oraz 4 fotowoltaiczne. Są one rozdzielone pomiędzy czterema amerykańskimi operatorami elektroenergetycznymi: Electric Reliability Council of Texas (ERCOT), Midcontinent Independent System Operator (MISO), PJM Interconnection (PJM) i Southwest Power Pool (SPP).

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Engie chce uruchomić 9 GW do 2021r.

Umowa sprzedaży tych projektów wpisuje się w większą strategię Engie, czyli oddania w pełnej operatywności 9 GW nowych mocy odnawialnych do 2021 roku.

Źródło: renews.biz

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.