Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Veolia wprowadza innowację w odzyskiwaniu paliwa z biomasy

Veolia wprowadza innowację w odzyskiwaniu paliwa z biomasy

Koncern zademonstrował nowy sposób przetwarzania 25% zielonych odpadów przeznaczonych do utylizacji lub ponownego kompostowania. Veolia wprowadza innowację w odzyskiwaniu paliwa z biomasy. Na czym polega nowa technologia?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Problem składowania bioodpadów

Wcześniej około 25% zielonych odpadów po kompostowaniu oznaczano jako nieprzydatne do użycia (nadwymiarowe). Dzieje się tak, ponieważ niektóre pojemniki zawierają także inne zanieczyszczenia, takie jak plastik i metal, omyłkowo wyrzucane tam przez ludzi.

W przypadku braku miejsca na odpady należy je składować, co nie tylko podnosi koszty, lecz także przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych. Veolia znalazła jednak rozwiązanie tego problemu.

Veolia wprowadza innowację w odzyskiwaniu paliwa z biomasy

Nowy proces wymagał zainwestowania ponad 1 mln euro w zaprojektowaną na zamówienie stałą linię czyszczącą. Pozwala ona na usunięcie zanieczyszczeń z 30 000 ton nadwymiarowego kompostu, który powstaje rocznie w czterech zakładach w południowej Anglii.

Wynalazek pozwala na przekształcenie odpadów w odnawialne paliwo z biomasy służące do wytwarzania energii elektrycznej. Pozwala także na produkcję drewnianej ściółki, którą wykorzystuje się w ogrodnictwie i kształtowaniu krajobrazu.

Dzięki zastosowaniu tej formy przetwarzania odpadów uda się zmniejszyć liczbę drzew wycinanych w celu uzyskania produktów z drewnatwierdzi w komunikacie Veolia

 Miejsca kompostowania stanowią doskonały przykład gospodarki o obiegu zamkniętym, a potrzeba wydajnego przetwarzania tego materiału prawdopodobnie jeszcze wzrośnie – podaje w informacji prasowej Donald Macphail, dyrektor operacyjny ds. przetwarzania w Veolii.

Źródła: veolia.com/en, bioenergy-news.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.