Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Vortex Energy Polska zainwestuje 123 mln dolarów w projekty z branży OZE

Vortex Energy Polska zainwestuje 123 mln dolarów w projekty z branży OZE

Firma Vortex Energy Polska rozpoczęła budowę portfela projektów, w skład którego wchodzą lądowe farmy wiatrowe o mocy 53 MW i farmy fotowoltaiczne o mocy 57 MW. Łączna wartość realizowanych inwestycji wyniesie 123 mln dolarów. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Vortex Energy Polska jest wiodącą firmą zajmującą się energią odnawialną w Polsce. Do tej pory spółka dostarczyła ponad 450 MW zrealizowanych projektów z zakresu energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej, a jej plan rozwoju obejmuje ponad 3 GW energii wiatrowej i słonecznej oraz 2 GW w projektach związanych z magazynowaniem energii.

Teraz firma rozpoczęła budowę portfela projektów, w skład którego wchodzą lądowe farmy wiatrowe o mocy 53 MW i farmy fotowoltaiczne o mocy 57 MW. Łączna wartość realizowanych inwestycji wyniesie 123 mln dolarów. To element zobowiązania Vitola do zainwestowania 1 mld USD w energię odnawialną w Polsce w ciągu najbliższych pięciu lat. Wszystkie projekty mają zostać ukończone w latach 2024-2025.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Zrealizowane projekty wiatrowe i fotowoltaiczne zapewnią około 180 GWh energii rocznie, pokrywając potrzeby 93 000 gospodarstw domowych i redukując około 126 000 ton emisji CO2 z paliw kopalnych każdego roku. To nie tylko wkład w rozwój polskiego rynku energii odnawialnej, ale także ważny krok w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Źródło tekstu i zdjęcia: informacja prasowa Vortex Energy Polska

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.