Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W 15 sekund wózek inwalidzki zamienia się w pojazd elektryczny

W 15 sekund wózek inwalidzki zamienia się w pojazd elektryczny

Wózki inwalidzkie pojawiły się 2500 lat temu. Ich konstrukcje niewiele zmieniły się od tego czasu, chociaż producenci starają się wzbogacać je o nowe gadżety i przekształcać w lżejsze modele. Tym razem rosyjska firma opracowała rewolucyjny dodatek do wózka, który sprawia, że przekształca się on w pełni elektryczny pojazd.

BANER MOBILEB1
Reklama

Urządzenia elektryczne pomagają

UNAwheel maxi, bo tak rosyjska firma nazwała swoje przystawki do wózka inwalidzkiego, już zdążył otrzymać nagrodę. Nagroda “iF design 2021” jest przyznawana rewolucyjnym i kreatywnym projektom, zmieniającym jakość życia. Elektryczny wózek jest z pewnością takim urządzeniem.

SupremeMotors opracowała elektryczny dodatek, pasujący do każdego wózka z myślą o ograniczeniach, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne. Dużym wyzwaniem są dla nich komplikacje związane z mobilnością, a UNAwheel maxi ma rozwiązać ten problem. Zwykły wózek elektryczny nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest ciężki i zbyt drogi dla wielu osób – dodaje rosyjska firma. Doczepienie kierownicy i baterii to najlepszy pomysł na szybką modyfikację pojazdu.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
tRBvtwBuqp a1WBBqemIOSUQLXSFcJSv1zKmq7L237L62MaHXaNwgF6R
Kierownica do elektrycznego wózka inwalidzkiego, źródło: unawheel.ru

Technologia mobilizuje

Prosty, zasilany bateryjne dodatek do pojazd można łatwo przekształcać w zależności od potrzeb. Jest kompatybilny z każdym rodzajem wózków inwalidzkich. Rozpędza się do 20 km/h i można przejechać na nim do 30 km na jednym ładowaniu.

Elementy pojazdu posiadają regulowaną kierownicę oraz wymienny akumulator. Do produkcji użyto różnych materiałów: metalu, tworzyw sztucznych i gumy. Wózek elektryczny wzbogacony o kierownicę i akumulator, jest łatwy w obsłudze, można go szybko i intuicyjnie rozłożyć oraz złożyć. Producent obiecuje, że trwa to zaledwie pół minuty, a nawet krócej. Cały mechanizm i przystawka ważą 12 kg. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

UNAwheel produkuje części w Rosji (Moskwa) oraz w kilku fabrykach w Chinach. Zespół korzysta z nowych technologii i prototypowania, w tym z wysokotemperaturowych drukarek 3D i stosownego oprogramowania. Celem firmy jest zadowolenie osób, borykających się z niepełnosprawnością.

9pB1Hs5wZY MKefiDA4oy
Sprzęt elektryczny, źródło: unawheel.ru

źródło: unawheel.ru, designboom.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.