Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Ełku podzielisz się ekologicznie. Wszystko dzięki E(ł)KO Chatkom

W Ełku podzielisz się ekologicznie. Wszystko dzięki E(ł)KO Chatkom

Dzięki ciekawemu przedsięwzięciu, z jakichś względów nieużywane rzeczy, dostaną nowe życie. Będzie można umieścić je w jednej z 4 specjalnych chatek już w wakacje. Takie ekologiczne dzielenie się będzie możliwe dzięki projektowi Fundacji Odpowiedzialni za Marzenia. 

B1
Reklama

Każda z 4 planowanych chatek ma być miejscem, do którego będzie można  przynieść posiadane przez siebie przedmioty, ale też skorzystać z tych, które wcześniej już ktoś zostawił. 

W internecie to działa 

Takie przedsięwzięcie może okazać się dużym sukcesem. Chociaż liczne grupy internetowe przy pomocy, których można dokonać między sobą wymiany różnych przedmiotów, działają nieco na innych zasadach, to są przykładem na to, że ludzie nie stronią od takiego sposobu pozyskiwania i oddawania przedmiotów zdatnych jeszcze do użycia.

Reklama

Eko Chatki będą miały wiele zadań 

Co Prawda działanie Eko Chatek będzie nieco zmodyfikowane, jednak samo założenie wydaje się być podobne, a przeniesione z internetu do świata realnego może być bodźcem do tego, żeby ludzie stawali się nieco bardziej otwarci na innych. Zgodnie z intencjami Fundacji Odpowiedzialni za Marzenia, chatki będą pełnić kilka funkcji. Połączą one ideę dzielenia się ze sobą oraz ekologicznego podejścia do życia, a także zaktywizują mieszkańców. 

Cztery chatki i wiele możliwości

Nieprzypadkowo chatek jest kilka. W każdej z nich będą znajdować się rzeczy, które można konkretnie sklasyfikować. Będzie, więc chatka z akcesoriami sportowymi, do innej trafiać będą książki, kolejna ma być wypełniona między innymi grami planszowymi. 

Planowana jest także budowa chatki, w której znajdą się przedmioty z różnych dziedzin. Ma ona zyskać nazwę “Zielona Eko Chatka” i znaleźć się w powiecie Ełckim. Taka różnorodność może wpłynąć na zainteresowanie Eko Chatkami, bowiem najprawdopodobniej każdy będzie mógł znaleźć w nich coś dla siebie.  

Każda z chatek otrzymała wsparcie z pieniędzy samorządów. 3 z nich przez Urząd Miasta, natomiast 1 przez Powiat Ełcki. 

Źródło: eska.pl

Źródło zdjęcia: Fundacja „Odpowiedzialni za marzenia”

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.