Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Gralewie ukończono budowę elektrowni PV

W Gralewie ukończono budowę elektrowni PV

Litewska spółka Sun Investment Group, wykonawca elektrowni fotowoltaicznej w pobliżu wsi Gralewo w gminie Płośnica w województwie warmińsko-mazurskim, poinformowała o zakończeniu budowy i rozpoczęciu przygotowań do produkcji energii elektrycznej.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Projekt farmy został zrealizowany we współpracy z inną litewską firmą, E energija. Elektrownia o mocy 1 MW według założeń projektantów ma wytwarzać rocznie około 1 GWh energii elektrycznej.

Hiszpańska firma I+D Energias, generalny wykonawca przedsięwzięcia, wykorzystał przy budowie elektrowni moduły solarne Jinko, a także inwertery Sungrow oraz modułową stację transformatorową firmy ELQ S.A.

Inwestycja w Gralewie jest pierwszą z kilkudziesięciu, które planuje litewska spółka inwestycyjna i deweloperska Sun Investment Group. W planach jest stworzenie obiektów o łącznej mocy 43 MW. Rozpoczną one wytwarzanie energii elektrycznej najpóźniej do połowy 2019 roku.

Źródło: Cire

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.