W Gralewie ukończono budowę elektrowni PV

Litewska spółka Sun Investment Group, wykonawca elektrowni fotowoltaicznej w pobliżu wsi Gralewo w gminie Płośnica w województwie warmińsko-mazurskim, poinformowała o zakończeniu budowy i rozpoczęciu przygotowań do produkcji energii elektrycznej.

Projekt farmy został zrealizowany we współpracy z inną litewską firmą, E energija. Elektrownia o mocy 1 MW według założeń projektantów ma wytwarzać rocznie około 1 GWh energii elektrycznej.

Hiszpańska firma I+D Energias, generalny wykonawca przedsięwzięcia, wykorzystał przy budowie elektrowni moduły solarne Jinko, a także inwertery Sungrow oraz modułową stację transformatorową firmy ELQ S.A.

Inwestycja w Gralewie jest pierwszą z kilkudziesięciu, które planuje litewska spółka inwestycyjna i deweloperska Sun Investment Group. W planach jest stworzenie obiektów o łącznej mocy 43 MW. Rozpoczną one wytwarzanie energii elektrycznej najpóźniej do połowy 2019 roku.

Źródło: Cire

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Palety z łupin orzecha kokosowego – sposób na ograniczenie wycinki drzew?

Czasopismo „Nature” podaje, że rocznie wycinanych jest około 15,3 miliarda drzew. Drewno jest nadal jednym z podstawowych dla człowieka surowców, dlatego procesu nie da się całkowicie zatrzymać. Warto jednak ograniczyć straty drzewostanu tam, gdzie jest to możliwe. Jedną z takich branż może być produkcja palet. Tradycyjne materiały budowlane holenderski start-up zastąpił łupinami orzechów kokosowych

Płuca pokażą Ci, czym oddychasz!

Od 14 listopada (Dzień Czystego Powietrza) kilka regionalnych komórek Polskiego Alarmu Smogowego wystawi instalacje z kilkumetrowym modelem ludzkich płuc, które będą filtrować powietrze. W zależności od poziomu zanieczyszczenia będą miały inny kolor. Akcja będzie trwać w kilku miastach.