Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Kielcach chciano zakopać 55 ton odpadów

W Kielcach chciano zakopać 55 ton odpadów

Policja udaremniła próbę nielegalnego składowania 55 ton niebezpiecznych odpadów w wyrobisku po kopalni w powiecie kieleckim (woj. świętokrzyskie). Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

BANER MOBILEB1
Reklama

W czwartek (14.03.) przed południem policjanci z Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji dotarli do informacji, że na terenie województwa świętokrzyskiego może dojść do procederu nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Stróże prawa ustalili, że dwie ciężarówki wjechały na teren jednej z kopalni znajdującej się w powiecie kieleckim. Tam rozpoczęto rozładunek odpadów, które następnie miały być porzucone i zakopane w wyrobisku. Policjanci dotarli na miejsce w odpowiednim momencie, dzięki czemu nie doszło do rozładunku drugiej z naczep. Czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzone przy udziale technika kryminalistyki, Państwowej Straży Pożarnej oraz  pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach pozwoliły zabezpieczyć odpady i nie dopuścić do skażenia gleby.

W związku ze sprawą zostały zatrzymane 4 osoby: dwaj mężczyźni w wieku 22 oraz 51 lat kierujący ciężarówkami oraz 48-letni mężczyzna, a także 44-letnia kobieta. Śledczy ustalają pochodzenie odpadów oraz jaką rolę w tym procederze odgrywały poszczególne zatrzymane osoby. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Źródło: informacja prasowa KWP Kielce

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.