W Kielcach chciano zakopać 55 ton odpadów

Policja udaremniła próbę nielegalnego składowania 55 ton niebezpiecznych odpadów w wyrobisku po kopalni w powiecie kieleckim (woj. świętokrzyskie). Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

W czwartek (14.03.) przed południem policjanci z Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji dotarli do informacji, że na terenie województwa świętokrzyskiego może dojść do procederu nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Stróże prawa ustalili, że dwie ciężarówki wjechały na teren jednej z kopalni znajdującej się w powiecie kieleckim. Tam rozpoczęto rozładunek odpadów, które następnie miały być porzucone i zakopane w wyrobisku. Policjanci dotarli na miejsce w odpowiednim momencie, dzięki czemu nie doszło do rozładunku drugiej z naczep. Czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzone przy udziale technika kryminalistyki, Państwowej Straży Pożarnej oraz  pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach pozwoliły zabezpieczyć odpady i nie dopuścić do skażenia gleby.

W związku ze sprawą zostały zatrzymane 4 osoby: dwaj mężczyźni w wieku 22 oraz 51 lat kierujący ciężarówkami oraz 48-letni mężczyzna, a także 44-letnia kobieta. Śledczy ustalają pochodzenie odpadów oraz jaką rolę w tym procederze odgrywały poszczególne zatrzymane osoby. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: informacja prasowa KWP Kielce


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.