W Warszawie 500 nowych elektryków BMW w ramach car sharingu Innogy

W Warszawie 500 nowych elektryków BMW w ramach car sharingu Innogy

W Warszawie ruszył car sharing Innogy – Innogy go!, w ramach którego będzie można wynająć auto elektryczne na minuty. We flocie dostępnych będzie aż 470 egzemplarzy BMW i3, a na późniejszym etapie usługi 30 sportowych BMW i3s.

Innogy go! gwarantuje pierwszą jazdę za 1 grosz (maksymalnie 15 minut). Potem cena za minutę jazdy BMW i3 wyniesie 1,19 zł, a BMW i3s 1,49 zł. Uwzględniając potencjalne zainteresowanie usługą, przygotowane zostały również pakiety dobowe w cenie 239 zł i 299 zł.

Auta elektryczne korzystają z wielu przywilejów w ruchu drogowym, przez co przyczyniają się do zmniejszania korków, są też bardzo ciche, co przekłada się na redukcję poziomu hałasu na ulicach. Elektryczny car sharing jest więc propozycją, która wpłynie na poprawę jakości życia w stolicy – mówi Filip Thon, Prezes Zarządu Innogy Polska.

Co trzeba zrobić, aby wypożyczyć elektryka z car sharingu Innogy w Warszawie? Niezbędna jest do tego aplikacja „Innogy go!” (dostępna pod system Android i iOS). Po zarejestrowaniu swoich danych można wypożyczyć auto.

Car sharing od Innogy w Warszawie zapewnia swoim klientom infrastrukturę ładowania aut elektrycznych, wykorzystując do tego 30 punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy jednostkowej 50 kW. Dzięki temu możliwe będzie naładowanie do pełnia akumulatora BMW i3 w 50 minut. W planach firmy jest również znaczna rozbudowa sieci w stolicy do aż 500 ogólnodostępnych punktów.

Jeśli zamierzasz skorzystać z Innogy go!, to aktualną listę stacji znajdziesz w aplikacji mobilnej usługi.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.