Wiadomości OZE We Wrocławiu demontują piece kaflowe, a w zamian rozdają farelki 26 listopada 2019 Wiadomości OZE We Wrocławiu demontują piece kaflowe, a w zamian rozdają farelki 26 listopada 2019 Przeczytaj także Smog Mieszkańcy będą mogli zaskarżyć programy antysmogowe. Rząd daje nowe narzędzie Rząd chce umożliwić mieszkańcom, organizacjom społecznym i przedsiębiorcom zaskarżanie do sądów administracyjnych lokalnych programów ochrony powietrza. Ta zmiana może zwiększyć presję na samorządy odpowiedzialne za walkę ze smogiem. Dane pokazują bowiem, że mimo obowiązywania uchwał antysmogowych wiele gmin wciąż nie realizuje ich skutecznie. Smog Cichy rywal na Mundialu 2026. Smog może obniżyć wydolność piłkarzy nawet o 10% Badania nad jakością powietrza wskazują, że zanieczyszczenie może realnie wpływać na przebieg wysiłku fizycznego na najwyższym poziomie sportowym. W kontekście trwającego Mundialu 2026 może to oznaczać nie tylko wolniejsze tempo gry, ale też zmiany w parametrach wydolnościowych zawodników. Wrocławska termomodernizacja w rzeczywistości: zdemontowano piece kaflowe, termin montażu centralnego ogrzewania się przedłużył, więc mieszkańcom rozdano farelki. Wrocławianie marzną i czekają na uruchomienie centralnego ogrzewania. Kiedy to nastąpi? Reklama Ostatnio o walce ze smogiem i o termomodernizacji w stolicy Dolnego Śląska mieliśmy już okazję pisać: Wrocław dofinansuje wymianę pieców Jak podaje Gazeta Wrocławska, w jednej z kamienic w dzielnicy Nadodrzu w lipcu w ramach termomodernizacji zdemontowano piece kaflowe oraz te, które nie spełniają ekologicznych norm. Do czasu uruchomienia centralnego ogrzewania Zarząd Zasobu Komunalnego wręczył mieszkańcom elektryczne termowentylatory. Choć zaczął się w mieście okres grzewczy i temperatura znacznie spadła, kamienica nadal nie jest podłączona do systemu. Mieszkańcy boją się wysokich opłat za prąd oraz za pokrycie kosztów za prace wykończeniowe. Chodzi o kamienice przy ulicy Kurkowej 69. Ekipa budowlana jedynie rozebrała stare piece, natomiast nie była odpowiedzialna za naprawę ubytków i pozostałe prace wykończeniowe. – Jakbyśmy wiedzieli, że to potrwa tak długo, to nie zgodzilibyśmy się, żeby nam zabrać te piece w lipcu, tylko dopiero na samym końcu, po podłączeniu instalacji – mówi jedna z lokatorek, Elżbieta Skórska. Kobieta zaznacza również, że nikt z zarządu nie wyjaśnił kwestii rozliczeń. – Jeśli nawet zechcą zapłacić, to nie wiemy kiedy i jak. Jeśli przyjdzie wielki rachunek za prąd, a zarząd komunalny będzie oddawała przez miesiące, to mi emerytury nie starczy. – Za ogrzewanie lokalu energią elektryczną zwracamy najemcom różnicę kosztów pomiędzy ogrzewaniem lokalu energią elektryczną, a ogrzewaniem lokalu źródłami na paliwo stałe. Wypłata następuje na konto bankowe wskazane przez najemcę po zwrocie grzejników, czyli dopiero po uruchomieniu ogrzewania lokalu z węzła cieplnego – wyjaśnia Patrycja Grzesik z Zarządu Zasobu Komunalnego. Po więcej informacji odsyła do Kogeneracji (red. Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA). Na pytania Gazety Wrocławskiej odpowiada Anna Kierzkowska-Wincek z Kogeneracji. Węzeł cieplny będzie już w pełni sprawny do końca tego tygodnia. Będą jeszcze przeprowadzane próby jego działania, ale ciepło ma być zaraz po nich dostarczane. Mieszkańcy wątpią w te obietnice i nadal nie są pewni, co z wykończeniem i opłatami z tego tytułu. ZZK deklaruje, że będzie to ostatni etap prac. źródło: gazetawrocławska.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.