Wielka Brytania ignoruje potencjał lądowych farm wiatrowych

Jak donosi brytyjska Narodowa Komisja Infrastruktury (NIC), potencjał lądowych instalacji wiatrowych nie jest w tym kraju dostatecznie doceniony poprzez dostęp do dofinansowań.

W opublikowanym przez siebie raporcie dotyczącym ekologicznych priorytetów dla infrastruktury energetycznej NIC pisze, że lądowe systemy wiatrowe są obecnie najtańszym źródłem energii odnawialnej, ale istnieją niepotrzebne bariery utrudniające implementację tych systemów.

W ramach raportu NIC zidentyfikowało siedem priorytetowych obszarów w zakresie rozwoju infrastruktury w Wielkiej Brytanii. Są to między innymi systemy komunikacji cyfrowej, transport i energetyka. W ramach tej ostatniej NIC zauważa, że lądowe wiatraki nie mają np. dostępu do obecnej rundy aukcyjnej.

Emma Pinchbeck, kierująca RenewableUK, zrzeszeniem handlowym działającym w Wielkiej Brytanii mówi, że – Ministerstwo powinno w przychylniejszy sposób spojrzeć na lądową energetyką wiatrową, jako metodę generacji nowych mocy OZE i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, ponieważ jest to najtańsze źródło energii odnawialnej. Lądowe farmy wiatrowe powinny mieć możliwość konkurowania z innymi technologiami.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

IMx – nowy crossover od Nissana

Następny artykuł

Eversource planuje sprzedaż elektrowni wodnej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,