Wirtualny maraton dla Biebrzańskiego Parku Narodowego. Biegacze zebrali 53 tys. zł

Wirtualny maraton dla Biebrzańskiego Parku Narodowego. Biegacze zebrali 53 tys. zł

Do akcji „Obiegnijmy Polskę” mógł zgłosić się każdy, kto ma aplikację Endomondo. Za każdy przebiegnięty kilometr, firma Kurka Wodna płaciła złotówkę na szczytny cel – pomoc dla Biebrzańskiego Parku Narodowego. 

Biegacze najpierw planowali obiec Polskę, ale dystans okazał się zbyt mały i obiegli Ziemię. Do wirtualnego biegu mógł przyłączyć się każdy, kto ma aplikację Endomondo. Bieg trwał od 1 do 3 maja. Biegaczkom i biegaczom udało się zebrać 53 tys. zł. 

Wirtualny bieg zorganizowali RMF4RT Gladiators. Każdy, kto wziął udział w biegu, dokładał do wspólnej puli przemierzony przez siebie dystans. Firma, która sponsorowała wydarzenie, przekazała za każdy kilometr złotówkę – a wszystko to na pomoc dla Biebrzańskiego Parku Narodowego, który bardzo ucierpiał po kwietniowym pożarze i wciąż zmaga się z postępującą suszą. 

Bieg dookoła świata

Uczestnicy biegu poważnie podeszli do zadania i w trzy dni przebiegli dystans równy okrążeniu całej Ziemi – prawie 53 000 km. Komu udało się przebiec najwięcej kilometrów? Daniel Stroiński z drużyny organizatorów przebiegł aż 197 km. 

Nie tylko obiegliśmy wielokrotnie Polskę, ale także zrobiliśmy pętlę wokół Ziemi i to z dużą nawiązką. Aż ciężko sobie to wyobrazić! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. To było coś niesamowitego! Daje nam to ogromnego powera i już myślimy o kolejnych szalonych akcjach – podsumował dla portalu „Dobre Wiadomości” jeden z organizatorów imprezy. 

Pomoc Biebrzy

Pożar zniszczył siedliska rzadkich gatunków ptaków i zwierząt. To duża strata dla przyrody. Polacy na ratowanie parku wpłacili ponad 2,5 mln zł.  W gaszeniu pożaru wzięło udział 61 zastępów strażackich, które liczyły ponad 350 osób, pomagała też flota powietrzna Lasów Państwowych. Spłonęło aż 6000 ha.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.