Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wpadka Lasów Państwowych? Ścięli drzewa do promocji inicjatywy ekologicznej

Wpadka Lasów Państwowych? Ścięli drzewa do promocji inicjatywy ekologicznej

„Usiądź na 1 tonie CO2”. Tak nazwano akcję, która ma zadanie uświadamiać, jak korzystnie drzewa wpływają na stan powietrza. Inicjatywa szczytna, ale kontrowersję wzbudziły metody.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

W szczytnym celu

Edukacja ekologiczna, która uświadamia o o ważnej pozycji drzewostanów w równowadze ekosystemu jest niezbędna. Świetnie rozumie to Pan Andrzej Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. To zgodnie z jego wizją na terenie miasta Chojna (na skwerze ulic Bolesława Chrobrego i Władysława Jagiełły) zrealizowano ciekawy projekt. Stworzono specjalną ławę dębową, która ma stanowić siedzisko edukacyjno-promocyjne. Wszystko w ramach hasła: „Las i Miasto – w dobrym klimacie”.

Drewno to surowiec ekologiczny, przyjazny człowiekowi i środowisku, ale i wielki magazyn dwutlenku węgla. Stosując drewno gromadzimy w produktach dwutlenek węgla, nie pozwalając mu się uwolnić do atmosfery. Stosując drewno chronimy środowisko oraz zdrowie człowieka – powiedział na uroczystym odsłonięciu ławeczki Andrzej Szelążek.

Ławeczki z litego drewna

Wszystko wydawałoby się trafną i celną akcją. Jest jednak minimalny zgrzyt, na który zwróciła uwagę Julia Sienkiewicz, redaktorka Nowego Marketingu. Ciężko uwierzyć w celowość i zrozumienie zza pięknych gestów, kiedy protestując przeciwko wycince lasów, tworzy się z wyciętego z lasu drzewa ławkę. Która, jak sami pomysłodawcy zauważyli, mogła być pięknie rosnącym drzewem pochłaniającym tonę CO2.

29281 530 0 1 3cf3e1c0c5 120943785 2905947126294096 232994625746281980 o 1

Co o tym wszystkim myśleć

Przyjrzeliśmy się opiniom lokalnych mieszkańców wyrażonym w regionalnej prasie, czyli Obserwatorze Nadodrzańskim. Padały takie słowa:

Przed starostwem w Myśliborzu też takie coś postawili. Zczarniało i już nic nie widać o co tam chodzi. Wywalanie kasy w błoto. Ale derektor sobie porobi zdjęcia. ~Prawda

Ja popieram taką inicjatywę. Zwiększa świadomość ludzi. ~Ten u góry to nie wie co to Prawda

Rosnące DRZEWO pochłania CO2, ścięte DREWNO, jak ta ławka, pochłania już tylko pieniądze. ~Michal

A Wy co myślicie o akcji? Nieprzemyślana wpadka, celowy greenwashing, czy szczytna i słuszna inicjatywa?

Źródło: Nowy Marketing

zdjęcia: facebook.com/GminaChojna

źródło komentarzy: ono24.info

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.