Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wycieczka po fabryce Tesli z Elonem Muskiem i MKBHD

Wycieczka po fabryce Tesli z Elonem Muskiem i MKBHD

15 sierpnia amerykański YouTuber Marques Brownlee (znany także jako MKBHD) przeprowadził wywiad z Elonem Muskiem. Po jego zakończeniu CEO Tesli oprowadził internetowego twórcę po fabryce we Fremont. Film został opublikowany i możecie obejrzeć go poniżej.

Reklama

Oczywiście podczas wycieczki nie dowiemy się zbyt wiele o technologiach, z resztą nie o to chodzi.

Zapytany o to, jaki kolor najczęściej wybierają klienci, odpowiedział, że czarny. Po chwili dodał, że tak naprawdę jest to zależne od kraju. W USA bardziej popularne są czarne samochody, europejczycy częściej wybierają kolor biały.

Elon Musk podczas oprowadzania ujawnia, który z robotów jest jego ulubionym. To nowoczesny, czerwony pojazd poruszający się wzdłuż magnetycznych linii, który zatrzymuje się od razu po napotkaniu przeszkody. Musk maszyny w fabryce porównuje do armii, tłumacząc, że jeżeli jeden załogi utknie, reszta musi wiedzieć, co ma robić. Z tego powodu wszystkie maszyny muszą zostać precyzyjnie zaprogramowane.

Jako wskaźnik oceny postępu produkcji CEO Tesli lubi wykorzystywać prędkość, z jaką pojazd porusza się po linii produkcyjnej (od jednej maszyny, do drugiej). Zażartował nawet, że ma nadzieję, że usprawniona automatyzacja pozwoli w przyszłości, by samochód poruszał się po linii produkcyjnej, na tyle szybko, że „potrzebne będzie światło stroboskopowe, aby zobaczyć dokładną trasę produkcyjną samochodu”.

Jak wyjaśnił Musk, produkcja Tesli w dużym stopniu opiera się również na ręcznej pracy, nie tylko na zautomatyzowanej produkcji. Potwierdzeniem jest również wideo, na którym możemy zobaczyć pracowników chętnie zagadujących do szefa.

Tesla oferuje zwiedzanie fabryki właścicielom samochodów, VIP-om, a czasem także mediom. Jak sam YouTuber stwierdził – trudno jest zrobić dobre wideo w fabryce, w której jest naprawdę głośno i tłoczno.

W fabryce w Fremont zatrudnionych jest ok. 10 000 pracowników. Tygodniowo powstaje ok. 7 000 pojazdów. Na filmiku zobaczymy, że w fabryce Tesli pracują także kobiety, co w dzisiejszych czasach nie dziwi. Pracownicy mogą liczyć na udogodnienia komunikacyjne takie jak np. carsharing. Jak podkreśla sam Elon Musk, zgromadzenie wszystkich pracowników we Fremont nie jest łatwym zadaniem.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.