Zakłady Husqvarny będą zasilane energią słoneczną

Grupa Husqvarna poinformowała, że jej jeden z zakładów w Nashville w stanie Arkansas będzie zasilany energią słoneczną. Oczekuje się, że elektrownia słoneczna zmniejszy redukcję dwutlenku węgla (CO2) o około 1000 ton w pierwszym roku jej funkcjonowania. Według założeń elektrownia ma funkcjonować 25 lat.

Moc nowej farmy słonecznej będzie wynosiła 1,3 MW. – W Husqvarnie poważnie myślimy o przyczynianiu się do niskoemisyjnej przyszłości i bardziej równoważonego społeczeństwa. Sustainovate to nasze podejście do integracji trwałości w biznes. Na początku tego roku zobowiązaliśmy się zmniejszyć emisje CO2 o jedną trzecią od 2035 roku w porównaniu do 2015 roku. Sama elektrownia słoneczna będzie generować około 25 procent rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną fabryki w Nashville – wyjaśnił Valentin Dahlhaus, przedstawiciel spółki.

Budowa elektrowni rozpocznie się w trzecim kwartale 2017 roku. Moc elektrowni słonecznej ma być stale rozszerzana.

Sustainovate to program zrównoważonego rozwoju grupy Husqvarna, który ma na celu zwiększenie wydajności podmiotu do 2020 roku. Został on oparty na 5 wyzwaniach: emisji dwutlenku węgla, bezpieczeństwa, społeczeństwa, dostaw oraz wyzwaniach związanych z zespołem Husqvarny. Polecamy raport spółki Sustainovate Report on progress 2016.

Husqvarna jest wiodącym światowym producentem produktów wykorzystywanych w parkach ogrodach i lasach. Wśród nich to piły łańcuchowe, nożyce, kosiarki do trawy itd.. Grupa  jest także europejskim liderem w produkcji systemów nawadniana ogrodów oraz światowym liderem w dziedzinie narzędzi do cięcia dla przemysły budowlanego i kamiennego. Grupa zatrudnia ponad 13 tysięcy pracowników w 40 krajach.             

Źródła: Husqvarna, Reneweconomy,

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Łódź: nowy program proekologiczny. Na ulicy Piotrkowskiej od 2020 roku staną kosze na segregowane śmieci

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała wdrożenie nowego programu proekologicznego, którego celem jest rezygnacja z plastikowych opakowań. Kosze na odpady zmieszane będą zastąpione koszami na odpady selektywnie zbierane. Nowe zmiany na początek będą obowiązywać na ulicy Piotrkowskiej, później obszar ten zwiększy się o kolejne dzielnice.