Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zamawiaj z InPostem i korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku!

Zamawiaj z InPostem i korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku!

InPost podejmuje kolejne kroki, by stać się firmą działającą w duchu less waste. Przedsiębiorstwo uruchomiło właśnie pilotażowy program wtórnego obiegu opakowań używanych w handlu elektronicznym. Partnerem projektu jest Modivo, popularna platforma modowa należąca do grupy CCC.

BANER MOBILEB1
Reklama

W Polsce wysyłanych jest ponad 600 milionów paczek rocznie

Rewolucja skupiająca się na znalezieniu bardziej ekologicznych i efektywnych sposobów wykorzystania opakowań w sektorze e-commerce jest niezwykle potrzebna. Branża ta kwitnie w najlepsze, a Polacy zamawiają mnóstwo produktów z dostawą do domu lub paczkomatu – w minionym roku liczba paczek wysłanych w naszym kraju przekroczyła próg 640 mln. Szacuje się, że w tym roku wartość ta poszybuje jeszcze bardziej do góry, dlatego też kwestia ponownego wykorzystania opakowań zyskuje na znaczeniu z każdym miesiącem. 

Jak działa system zwrotnych opakowań?

Każde opakowanie biorące udział w pilotażowym programie InPostu będzie wyposażone w etykietę zwrotną znajdującą się wewnątrz paczki. Wystarczy, że użytkownik jedynie zeskanuje kod QR w wybranym paczkomacie i umieści pudełko w skrytce. Opakowanie zostanie zwrócone do magazynu InPost, skąd trafi do e-sklepu, gdzie po dezynfekcji firma wykorzysta je ponownie do wysyłek swoich zamówień. InPost zadbał również o to, by opakowania można było wygodnie składać, dzięki czemu zajmują one zdecydowanie mniej miejsca podczas transportu.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

InPost stawia na zrównoważony rozwój 

InPost to jeden z liderów wprowadzania prośrodowiskowych rozwiązań biznesowych w Polsce – jak informowaliśmy już wcześniej, firma zdecydowała się już m.in. na rozwój floty elektrycznych samochodów oraz zainwestowała w czujniki jakości powietrza w swoich paczkomatach. Przedsiębiorstwo zachęca kolejne marki do przystąpienia do programu wtórnego obiegu opakowań używanych i ma nadzieję na szybki rozwój tej usługi w sektorze e-commerce.

Źródła: green-news.pl, inwestycje.pl

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.