Zdaniem wicepremiera Morawieckiego, Polska będzie eksporterem baterii EV

Polski rząd w ostatnim czasie podkreśla istotę inwestycji w elektromobilność, która ma stać się fundamentem innowacyjności tego kraju. W związku z tym planem mają być podejmowane kolejne inwestycje, które przyczynią się do rozwoju elektromobilności, jednocześnie powodując zmniejszenie bezrobocia. Jak twierdzi wicepremier Mateusz Morawiecki, w niedalekiej przyszłości baterie zamontowane w jednym na dziewięć elektrycznych samochodów jeżdżących po Europie będą wyprodukowane na terenie Polski. Taki wynik zagwarantują liczne inwestycje w branżę.

Jedną z nich ma być fabryka baterii dla samochodów EV, usytuowana nieopodal Wrocławia. Spółka LG Chem uzyskała potrzebne pozwolenia od Agencji Rozwoju Przemysłu na rozpoczęcie działalności w strefie ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce. Produkcja baterii ma się rozpocząć w 2018 roku, osiągając średnią roczną produkcję na poziomie 100 tysięcy sztuk.

Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski – tak całą sprawę podsumował minister Morawiecki. Choć taką tezę można określić jako śmiałą, to ma ona duże szanse na realizację, jeśli polski rząd wciąż będzie pozyskiwał kolejnych inwestorów dla tej branży.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Niskoemisyjne Chiny stanowią zagrożenie dla gospodarki Australii?

Następny artykuł

Szef Fiat Chrysler Automobiles jest niechętnie nastawiony do samochodów elektrycznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,